Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Trwa ogólnopolska akcja #SzczepimySie. By zapewnić bełchatowianom maksymalną dostępność do szczepień, w naszym mieście uruchomione zostały dwa Punkty Szczepień Powszechnych – w siedzibie Cafe Senior Raj przy ul. Energetyków 6 oraz w Grocholicach przy ul. Częstochowskiej 37. W obu program realizowany jest zgodnie z rządowymi wytycznymi oraz w oparciu o kryteria ustalone przez rząd.
Punkt przy ul. Energetyków 6 zaczął działać w maju, od tego czasu zaszczepiło się w nim już ponad 6 tys. mieszkańców. 

Jak się zaszczepić?


Przepustką do szczepienia jest e-skierowanie. 10 maja ruszyła rejestracja na szczepienie przeciw Covid-19 dla wszystkich chętnych, którzy ukończyli 18. rok życia. Obecnie zaszczepić się mogą już 12-latkowie. Tuż przed szczepieniem warto przestrzegać kilku podstawowych zasad.


E-skierowanie


To dokument, który uprawnia do przyjęcia szczepionki. W większości przypadków jest on generowany automatycznie dla osób, które mogą zapisywać się na szczepienie. Tylko w niektórych przypadkach pacjenci zgłaszają się do lekarza po ten dokument. Dzieje się tak w sytuacji, gdy dana osoba nie ma numeru PESEL, lub w przypadku konkretnych pacjentów z wskazanymi chorobami – są oni o tym poinformowani.


Rejestracja


Zarejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19 można na cztery sposoby:

  • w internecie poprzez e-Rejestrację dostępną na stronie pacjent.gov.pl (Internetowe Konto Pacjenta)
  • poprzez całodobową i bezpłatną infolinię 989
  • rejestracja przez SMS - aby zarejestrowac się tym sposobem należy wysłać SMS o treści SzczepimySie na numer +48 664 908 556. Dostaniemy SMS zwrotny z prośbą o przesłanie swojego numeru PESEL oraz kodu pocztowego miejsca, w którym mieszkamy. Trafimy do systemu, a gdy pojewi się nowa partia szczepionek i nowe terminy, oddzwoni do nas konsultant i zaproponuje konkretną datę. 
  • bezpośrednio w wybranym przez siebie punkcie szczepień – W przypadku punktu w Cafe Senior Raj przy ul. Energetyków 6, należy zadzwonić pod numer 500 303 650. Wykaz punktów szczepień w województwie łódzkim w internecie na stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/

 

O czym pamiętać przed szczepieniem?


Przed przyjściem do punktu szczepień należy wydrukować i wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu, dostępny w załączniku poniżej. Osoby, które nie mogą wypełnić go w domu, będą mogły zrobić to na miejscu.


Uwaga: osoby niepełnoletnie posiadają odrębny kwestionariusz do wypełnienia, zarówno osoba szczepiona, jak i rodzica lub opiekuna prawnego nastolatka. Formularze takie będą również dostępne w punkcie szczepień. Jednak w takiej sytuacji osoba niepełnoletnia musi przyjść na szczepienie z rodzicem lub opiekunem prawnym, który wyraża zgodę na zaszczepienie.


W dniu szczepienia należy przyjść do punktu nie wcześniej niż 10 minut przed wyznaczoną godziną. Należy mieć przy sobie dowód osobisty, osoby niepełnoletnie powinny mieć dokument identyfikujący tożsamość, tj. dowód osobisty, paszport lub legitymację szkolną. 


Proces zaszczepienia


Każde podanie szczepionki będzie poprzedzone kwalifikacją lekarską. Personel medyczny przeanalizuje stan zdrowia i potwierdzi możliwość wykonania w danym dniu szczepienia. Ważne: Jeśli zostaną zidentyfikowane przeciwwskazania lub inne zagrożenia dla zdrowia z tytułu wykonania szczepienia, poszczególne osoby mogą nie zostać zakwalifikowane do ich przyjęcia. Przeciwskazaniem jest złe samopoczucie, temperatura i widoczne oznaki choroby.

 

Szczepienie przeciw COVID-19

Powszechny Punkt Szczepień
Adres: Bełchatów,  ul. Energetyków 6
Informacja i kontakt: 
500 303 650,

Mobilny Punkt Szczepień  
Adres: Bełchatów, ul. Kolejowa 6 (przy Galerii Olimpia)
Harmonogram pracy: 
poniedziałek od 14.00 do 18.00
wtorek od 10.30 do 14.30
środa od 14.00 do 18.00
czwartek od 10.30 do 14.30
piątek od 10.30 do 14.30

 

Po szczepieniu


Każda zaszczepiona osoba będzie kierowana do strefy poszczepiennej na obserwację - tam powinna pozostać przez kolejne 15 minut.
Wszystkie informacje na temat Narodowego Programu Szczepień dostępne są na rządowej stronie gov.pl w zakładce: Koronawirus

https://www.gov.pl/web/koronawirus

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl