Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Pięciu młodych zawodników Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego zostało Mistrzami PolskiPięciu młodych zawodników Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego zostało Mistrzami Polski

Wychowankowie Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego z zakończonych 12 lipca Mistrzostw Polski U18 przywieźli cztery medale – dwa złote i dwa srebrne. Każdy z pięciu startujących w zawodach młodych bełchatowskich sportowców został Mistrzem Polski, sam klub zaś w klasyfikacji medalowej zajął trzecie miejsce.

Mateusz Górny, Oskar Łucki, Adam Patrzyk, Filip Chrosta i Jakub Bracki to nowi Mistrzowie Polski w kategorii U18. Pierwszych czterech wywalczyło złoto w sztafecie 4x100 m uzyskując rewelacyjny czas 42,17 s. - Predyspozycja dnia, mega duża motywacja i super płynne zmiany dały nam ten sukces. Chłopcy mogli już rok temu o to powalczyć ale niestety wtedy kontuzja jednego z nich zabrała nam możliwość walki o medale, dlatego teraz motywacja była podwójna zresztą zbudowaliśmy taki "team spirit" w BKL-u - komentuje trener młodych lekkoatletów Łukasz Mantyk.

Jakub Bracki natomiast zdeklasował swoich konkurentów w trójskoku. Już w pierwszej próbie ustawił cały konkurs, ostatecznie z rekordem życiowym 13,82 m zdobył tytuł Mistrza Polski. - W tym samym konkursie o podium otarł się kolejny bełchatowianin – Adam Patrzyk, który z 13,15 m uplasował się na czwartym miejscu.

Z Mistrzostw Polski U18, które rozgrywane były w Poznaniu, Mateusz Górny przywiózł także srebro z biegu na 100 m. W eliminacjach uzyskał 10,82 s, w finale pobiegł zdecydowanie szybciej i wyrównał swój rekord życiowy 10,68 s. Przegrał jedynie z liderem tabeli, Oliwierem Wdowikiem z Rzeszowa, który pobiegł o 0,09 s szybciej.

Czwarty medal dla BKL-u zdobył Oskar Łucki na swoim koronnym dystansie 110m przez płotki. Zawodnik BKL-u pewnie awansował do finału wygrywając bieg eliminacyjny z najlepszym czasem 14,10 s.

Z młodymi Mistrzami Polski spotkał się wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz, który nie krył dumy z osiągniętych przez lekkoatletów sukcesów. – W imieniu swoim i pani prezydent Marioli Czechowskiej dziękuję Wam, że tak fajnie i tak złoto reprezentujecie nasze miasto. Wiem, że ten sukces kosztował Was wiele godzin intensywnej pracy na treningach. Dziękuję też trenerowi, który na każdym treningu pokazuje Wam, że warto walczyć o swoje marzenia – mówi wiceprezydent Matyśkiewicz.

Już za kilka dni dwóch z naszych złotych lekkoatletów będzie ponownie walczyć o najwyższe medale. Mateusz Górny oraz Oskar Łucki wystartują w Letnim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy. Tegoroczne zmagania młodych sportowców rozegrane będą między 21 a 27 lipca w stolicy Azerbejdżanu, Baku. – Spodziewamy się zaciętej walki. Jest oczywiste, że oba biegi należy pobiec najmocniej w sezonie. Na mistrzostwach Polski żeby dostać się do finału wystarczyło pobiec z piątym w Polsce czas, tam będziemy musieli zrobić „życiówkę” – mówi Oskar Łucki. Jego kolega z drużyny, Mateusz Górny z uśmiechem dodaje: - Taki jest plan, zrealizujemy go bez problemu.

Trzymamy kciuki za naszych młodych mistrzów.

AP

Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński