Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

Polska reprezentacja wywalczyła złoty mdal w sztafecie szwedzkiej, fot. Wiktor Gruzd Polska reprezentacja wywalczyła złoty mdal w sztafecie szwedzkiej, fot. Wiktor Gruzd

 

Mateusz Górny i Oskar Łucki zdobyli złoty medal w sztafecie szwedzkiej. Mistrzostwo Europy zawodnicy Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego wywalczyli podczas 15. Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy, który odbywał się w Azerbejdżanie. Szwedzka sztafeta to konkurencja, w których czterech zawodników kolejno pokonuje dystans 100 m, 200 m, 300 m i 400 m.  

 

 

Dwa tygodnie temu Mateusz Górny i Oskar Łucki zostali Mistrzami Polski, teraz obydwaj zawodnicy Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego triumfują kolejny sukces. W sobotę, 27 lipca zostali Mistrzami Europy w sztafecie szwedzkiej – konkurencji, w której czterech zawodników kolejno pokonuje dystans 100 m, 200 m, 300 m i 400 m.  

 

Polska, złota sztafeta w składzie: Mateusz Górny, Oliwier Wdowik, Wiktor Gruzd i Patryk Grzegorzewicz pobiegła z czasem 1:53:39. Tym samym była lepsza o ponad 20 sekund od Szwedów, którzy na metę dobiegli jako drudzy z czasem 1:54:03. Trzecie miejsce na podium przypadło Hiszpanom, ich czas to 1:54:68. To historyczny sukces Polaków, bowiem nigdy wcześniej biało-czerwona sztafeta nie zdobyła medalu na tego typu mistrzostwach.

 

Po złoto Polacy pobiegli w sobotę, 27 lipca. Natomiast dzień wcześniej odbyły się eliminacje, w których wystartowali obydwaj zawodnicy Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego. – Na pierwszym dystansie pobiegł Mateusz Górny, a Oskar Łucki na drugim. Na 300 m pobiegł zawodnik z Krakowa: Maciej Kopeć, a na 400 Wiktor Gruzd ze Zgorzelca. Cała czwórka uzyskała dobry czas, co dało im start w finale – mówi Łukasz Mantyk, trener BKL.

 

- Jestem dumna, że mamy w Bełchatowie tak zdolnych, młodych lekkoatletów. Zdobycie złotego medalu na tak prestiżowych zawodach, to ogromny wyczyn. Serdecznie gratuluję Mateuszowi i Oskarowi, a także ich trenerowi – mówi prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska.

 

Zadowolenia z historycznego sukcesu nie kryje również prezes BKL, Artur Morawiec: - Ciężka praca i zaangażowanie zawodników w połączeniu z profesjonalizmem trenera Łukasza Mantyka przynosi wspaniałe efekty. Jednocześnie jest to najlepsza reklama naszego miasta. Gratuluję serdecznie zawodnikom i dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego spektakularnego sukcesu. Jestem bardzo dumny z sukcesu reprezentantów Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego. Łukasz Mantyk, trener w BKL dodaje: – To był niesamowity bieg i historyczny sukces naszych zawodników. Cieszę się, że nasza reprezentacja sięgnęła po najwyższe trofeum.  

 

Podczas 15. Letniego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Baku reprezentanci Polski wywalczyli w sumie 15 medali - sześć złotych, trzy srebrne i sześć brązowych. W stolicy Azerbejdżanu startowało 101 zawodników z Polski, 52 dziewczęta i 49 chłopców, w wieku 14-18 lat. W rywalizacji udział wzięły ekipy z 49 krajów. Mistrzostwa trwały kilka dni, pierwsze starty odbyły się w poniedziałek, 22 lipca, a ostatnie w sobotę, 27 lipca.  

 

>>> CZYTAJ: Zawodnicy BKL-u Mistrzami Polski

 AD-A

Polska sztafeta uzyskała wyniki 1:53:39, co pozwoliło im zdobyć złoty medal Polska sztafeta uzyskała wyniki 1:53:39, co pozwoliło im zdobyć złoty medal, fot. PZLA Tomasz Saska

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl