Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Zdjęcie ze startu Bełchatowskiego Biegu Nocnego w 2019 rokuKażda odsłona Bełchatowskiego Biegu Nocnego przyciąga kilkuset amatorów biegania; fot. archiwum

 

Zapisy na 4. Bełchatowski Bieg Nocny właśnie ruszyły. Na chętnych czeka 350 miejsc. Bieg odbędzie się w sobotę, 30 kwietnia, a jego uczestnicy będą mieć do pokonania 10 km.


Przed nami 4. już edycja autorskiej imprezy Miejskiego Centrum Sportu. Bełchatowski Bieg Nocny to propozycja, której wcześniejsze odsłony cieszyły się dużym zainteresowaniem i organizatorzy liczą, że tym razem będzie podobnie. W biegu wystartować może 350 zawodników, którzy już mogą się zapisywać.


Aby zapewnić sobie start, należy wejść na stronę https://online.datasport.pl, założyć konto i się zalogować. Następny krok to wypełnienie formularza zgłoszeniowego i dokonanie opłaty startowej. Warto się pospieszyć, bo ilość pakietów jest ograniczona, a wysokość opłaty uzależniona jest od czasu zapisu:

  • 40 złotych (w przypadku zgłoszenia do 3 kwietnia),
  • 50 złotych (w przypadku zgłoszenia do dnia 17 kwietnia),
  • 60 złotych (w przypadku zgłoszenia do 24 kwietnia).

 

Ważne! Udział w zmaganiach mogą wziąć osoby, które w w dniu biegu będą miały ukończone 16 lat. Niepełnoletni muszą jednak otrzymać pisemną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego.

 

Sam bieg wystartuje w sobotę, 30 kwietnia, o godz. 20:30. Tegoroczna trasa swój początek oraz metę mieć będzie w samym centrum Bełchatowa – na placu Narutowicza. Biegacze do pokonania będą mieć 10 km. - Prosta „nitka” trasy jest idealna dla sprinterów i dla podbijania swoich „życiówek” – czytamy na stronie MCS-u. Maksymalny czas, jaki zawodnicy będą mieć na pokonanie dystansu to 1 godzina 40 minut.

 

Na najszybszych biegaczy, podobnie, jak w latach ubiegłych, czekają nagrody. Zarówno w kategorii mężczyzn, jak i kobiet za pierwsze miejsce przewidziana jest gratyfikacja w wysokości 600 zł, za drugie 400 zł, a za trzecie 200 zł. Będą też nagrody specjalne – po 300 zł dla najlepszego bełchatowianina i bełchatowianki. Nagrody łączą się. Na mecie na każdego zawodnika będzie czekać ciepły posiłek regeneracyjny oraz woda.

 

Więcej informacji na temat 4. Bełchatowskiego Biegu Nocnego, a także jego regulamin, znaleźć można na stronie Miejskiego Centrum Sportu (http://mcs.belchatow.pl/events/4-belchatowski-bieg-nocny/).

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl