Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Nagrody zwycięzcom wręczyli m.in. prezydent Mariola Czechowska i wiceprezydent Dariusz MatyśkiewiczNagrody zwycięzcom wręczyli m.in. prezydent Mariola Czechowska i wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz

 

Za nami jubileuszowa, 25. odsłona Bełchatowskiej Piętnastki. Linię mety przekroczyło blisko 700 biegaczy z Bełchatowa, ale także różnych zakątków Polski i Europy. Zawody, podobnie jak w latach poprzednich, wspólnie z miastem zorganizowało Miejskie Centrum Sportu oraz Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny.


W niedzielę, 20 listopada, Bełchatów po raz kolejny stał się biegową stolicą Polski. Bełchatowska Piętnastka - najstarszy i największy bieg w regionie - tradycyjnie już przyciągnął do naszego miasta liczne grono sportowców, zarówno amatorów, jak i zawodowych biegaczy. Podobnie, jak w latach ubiegłych, do rywalizacji przystąpili biegacze nie tylko z naszego miasta, ale także z całej Polski i Europy, m.in. z Czech, Węgier, Szwajcarii czy Norwegii. Wszystkim powodzenia na starcie życzyła prezydent Mariola Czechowska.

 

– Jestem pewna, że w mieście, które jest stolicą polskiej energetyki, nie zabraknie Państwu ani mocy, ani energii. Życzę świetnej zabawy, dobrej sportowej rywalizacji i oczywiście miejsca na podium – mówiła podczas otwarcia zawodów prezydent Czechowska.


Biegacze rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych. Uczestnicy biegu głównego do pokonania mieli trzy pętle, każda liczyła 5 kilometrów. Jako pierwszy – z czasem 00:46:59 - na mecie zameldował się Cosmas Kyeva z Kenii. Z kolei wśród pań jako pierwsza bieg główny ukończyła Sabina Jarząbek, która metę przekroczyła po 51 minutach i 21 sekundach. Komplet wyników tegorocznej Piętnastki znaleźć można na stronie datasport.pl.


Podobnie, jak w latach poprzednich, biegacze mogli wybrać także krótszy bieg rekreacyjny na 5 km. Wśród nich najszybsi okazali się Alex Sanko (00:15:40) i Monika Kaczmarek (00:17:08). Na tym dystansie srebro przypadło Jakubowi Czyżewskiemu (00:15:47). – Mimo lekkiego chłodu biegło mi się bardzo dobrze. Jestem również bardzo zadowolony z wyniku, bo to był mój debiut. Na pewno jednak wrócę do Bełchatowa - mówił chwilę po zameldowaniu się na mecie.

 

>>> Zobacz fotogalerię: 25. Bełchatowska Piętnastka


Wszyscy, którzy ukończyli swoje biegi, otrzymali pamiątkowe medale. Do najlepszych zaś powędrowały puchary i nagrody pieniężne. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i już dziś zapraszamy do Bełchatowa za rok na kolejną Bełchatowską Piętnastkę.

 

AP

 

Na linii startu stanęło kilkuset amatorów bieganiaNa linii startu stanęło kilkuset amatorów biegania

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl