Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Bełchatowska Piętnastka wpisała się w kalendarz prestiżowych biegów nie tylko w regionie, ale i kraju Bełchatowska Piętnastka wpisała się w kalendarz prestiżowych biegów nie tylko w regionie, ale i kraju

 

Już po raz dwudziesty czwarty ulicami Bełchatowa pobiegli uczestnicy Bełchatowskiej Piętnastki. Na starcie zameldowało się blisko 600 biegaczy. Były emocje, pamiątkowe medale, a dla najlepszych puchary i nagrody finansowe.

 

 

Po dwóch latach przerwy na bełchatowskie ulice powróciła Bełchatowska Piętnastka. W niedzielę, 21 listopada, odbyła się 24. edycja biegu. Na linii startu zameldowało się kilkuset zawodników z całej Polski, ale też Europy. Z dystansem 15 km zmierzyło się dokładnie 413 biegaczy – 83 panie i 330 mężczyzn. Zawodnicy startujący na głównym dystansie mieli do pokonania trzy pięciokilometrowe pętle, start i meta zlokalizowane były przy hali Energia. Najszybciej na mecie zameldował się Kamil Walczyk – jego czas to 00:47:18. Z kolei wśród kobiet bieg jako pierwsza ukończyła Barbara Pawełczak z czasem 00:59:00. Komplet wyników tegorocznej Piętnastki dostępny jest na datasport.pl.


Tradycyjnie już głównemu dystansowi – 15 km – towarzyszył bieg rekreacyjny na 5 km. Wystartowało w nim 151 biegaczy – 58 kobiet i 93 mężczyzn. Wśród nich najszybsi okazali się Kamil Bąkowicz (00:16:53) i Katarzyna Ostojska (00:20:13).


Na szyjach tych, którzy ukończyli bieg, zawisły pamiątkowe medale, a dla najlepszych były puchary i nagrody pieniężne.

 

>>> Zobacz fotogalerię: 24. bełchatowska Piętnastka


Przypomnijmy, że Bełchatowska Piętnastka to jeden z najstarszych biegów w regionie. Do sportowego kalendarza Bełchatowa powrócił w 2009 roku, po czternastoletniej przerwie i od tego czasu zbiera coraz lepsze recenzje. Organizatorami tegorocznej edycji byli Miasto Bełchatów, Miejskie Centrum Sportu oraz Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny.

 

AP

 

Życzenia jak najlepszych wyników zawodnikom złożyła prezydent Bełchatowa Mariola CzechowskaŻyczenia jak najlepszych wyników zawodnikom złożyła prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska

 

Najlepsi biegacze otrzymali m.in. nagrody pieniężneNajlepsi biegacze otrzymali m.in. nagrody pieniężne

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl