Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Bełchatowianie mogą poszczycić się tytułami Mistrzów Świata w nordic walking/ fot. arch. prywatneBełchatowianie mogą poszczycić się tytułami Mistrzów Świata w nordic walking/ fot. arch. prywatne

 

Agnieszka Krawętek, Anna Motyl i Krzysztof Marczak z bełchatowskiego Klubu Sportowego Nordic Walking zostali drużynowymi Mistrzami Świata. Jeśli zaś chodzi o starty indywidualne, z zawodów w Kopalinie przywieźli dwa srebrne i jeden brązowy krążek. Gratulujemy fantastycznej formy.

 

W połowie czerwca gmina Choczewo stała się światową stolicą marszu z kijkami. A to za sprawą odbywających się tam II Mistrzostw Świata w nordic walking. Impreza była niezwykle wyczekiwana przez sportowców, ponieważ pierwotnie miała się odbyć już w 2020 roku, jednak z powodu panującej wówczas pandemii organizacja mistrzostw była niemożliwa. Teraz jednak się udało i do województwa pomorskiego przyjechało ok. 1000 zawodników z 12 krajów i 4 kontynentów, którzy walczyli w różnych kategoriach wiekowych na dystansach 5, 10 i 21 kilometrów. W rywalizacji udział wzięła także 15-osobowa grupa bełchatowian trenujących na co dzień w Klubie Sportowym Nordic Walking Bełchatów.


Troje z nich – Agnieszka Krawętek, Anna Motyl i Krzysztof Marczak, w barwach Luki Team Polska, zdobyło Drużynowe Mistrzostwo Świata. To zresztą nie jedyny sukces bełchatowian. Indywidualnie Anna Motyl zajęła 2. Miejsce na dystansie 5 km w kat. K50, Anna Krawętek w kat. K50 zdobyła srebro na dystansie 10 km, zaś Krzysztof Marczak w swojej kategorii Wiekowej (M60) na dystansie 10 km uplasował się na trzecim stopniu podium.


Wszystkim członkom Klubu Sportowego Nordic Walking Bełchatów gratulujemy sportowych sukcesów i życzymy „połamania kijków” podczas kolejnych startów.

 

AP

 

Radość ze zdobycia mistrzowskiego tytułu była ogromna/ fot.; arch. prywatneRadość ze zdobycia mistrzowskiego tytułu była ogromna/ fot.; arch. prywatne

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl