Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

fot nordicW Pucharze Świata wystartują także bełchatowianie, fot. Klub Sportowy Nordic Walking Bełchatów

 

Już w piątek, 26 sierpnia ceremonia otwarcia Pucharu Świata Nordic Walking. Zawodnicy wystartują zaś w sobotę. W sumie linię startu przekroczy blisko 400 osób, wśród nich także goście z zagranicy.

 

 

Bełchatów będzie gospodarzem drugiego etapu Nordic Walking World Cup, który odbędzie się już 26-27 sierpnia. Jego organizatorami są World Original Nordic Walking Federation, Nordic Walking Poland i Klub Sportowy Nordic Walking Bełchatów, zaś partnerami prezydent Mariola Czechowska i Miejskie Centrum Sportu. Ceremonia otwarcia odbędzie się właśnie na jednym z miejskich obiektów – w hali Energia.

 

– Na co dzień jest ona areną zmagań mistrzów siatkarskich. Już za kilki dni będzie natomiast miejscem zmagań mistrzów nordic walking. Przygotowania do gali otwarcia Pucharu Świata Nordic Walking idą pełną parą i już teraz nie możemy się doczekać dnia, kiedy będziemy mogli jak najlepiej ugościć wszystkich państwa w tym obiekcie – powiedział podczas piątkowej konferencji prasowej Paweł Woźniak, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

 

Zawody uroczyście otwarte zostaną w najbliższy piątek, 26 sierpnia. Uroczystości towarzyszyć będzie specjalna oprawa, zostaną wniesione również flagi państw, których reprezentanci spróbują swoich sił w bełchatowskiej odsłonie Pucharu. W planach jest także zaprzysiężenie sędziów Pucharu Świata. Ceremonia rozpocznie się o godz. 18:00, a do jej udziału zapraszamy wszystkich zainteresowanych bełchatowian.

 

Sportowa rywalizacja odbędzie się natomiast w sobotę, 27 sierpnia. Zawodnicy będą przemierzać trasy wiodące terenami PCS-u i bełchatowskiego nadleśnictwa. Zgodnie ze swoim wyborem sportowcy pokonywać będą odcinek 21, 10 lub 5 km. Pierwszy start o godz. 9:00, kolejne o 11:00 i 13:00. Na godz. 15:00 zaplanowana została dekoracja zwycięzców, zaś na godz. 16:00 ceremonię zamknięcia.

 

- Serdecznie zapraszam wszystkich do naszego miasta. Przez tych kilka dni Bełchatów stanie się miastem nordic walking. Żywię nadzieję, że wszyscy Państwo będzie się czuć tutaj jak u siebie – powiedział wiceprezydent Łukasz Politański.

 

Warto dodać, że na terenie imprezy – przy Powiatowym Centrum Sportu – dla rodzin i kibiców osób uczestniczących w zawodach przewidziano wiele niespodzianek, wśród nich m.in. dmuchane zjeżdżalnie.

 

ADA

 

Plakat Puchar Świata Nordic Walking

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl