Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Uczestnicy XVII Biegu Niepodległości tradycyjnie spotkali się w parku OlszewskichUczestnicy XVII Biegu Niepodległości tradycyjnie spotkali się w parku Olszewskich


XVII Bieg Niepodległości za nami. 7 listopada na linii startu stanęło blisko 400 uczestników. Uczniowie szkół podstawowych, średnich, a także dorośli uczcili w ten sposób 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zawody tradycyjnie wspólnie zorganizowało miasto, Miejskie Centrum Sportu, Muzeum Regionalne i Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny.

 

 

To już siedemnasta edycja tej sportowo-patriotycznej imprezy. Jak co roku zainteresowanie Biegiem Niepodległości było duże. Na bełchatowskich błoniach spotkało się prawie 400 zawodników. Na linii startu stanęli uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych. Do rywalizacji przystąpili również dorośli.

 

Trasa zawodów, podobnie jak w latach ubiegłych, prowadziła przez parkowe alejki za dworkiem Olszewskich. W zależności od wieku biegacze rywalizowali na trzech dystansach. Roczniki 2007, 2008, 2009 i młodsze do pokonania miały 600-metrową trasę, starsze dzieci, dziewczęta ze szkół podstawowych oraz te startujące w kategorii Open przebiegły 1000 metrów. Z dystansem 2-kilometrowym przyszło się zmierzyć zarówno chłopcom ze szkół ponadpodstawowych, jak i panom z kategorii Open.

 

Dekoracja zwycięzców odbywała się po zakończeniu każdego biegu. Na szyjach zwycięzców w poszczególnych kategoriach zawisły sportowe medale, wręczono im też nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

 

Tradycyjnie poza wynikami indywidualnymi uczniowie walczyli o punkty w klasyfikacji generalnej szkół. W tym roku przechodnie Krzyże Niepodległości trafiły do Szkoły Podstawowej nr 13 oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego. Poza tym wśród wszystkich szkół podstawowych miejsca na podium zajęły kolejno Jedynka i Dziewiątka, natomiast spośród szkół ponadpodstawowych – II LO i III LO.


XVII Bieg Niepodległości to tylko jedno z kilku miejskich wydarzeń przygotowanych z okazji 11 listopada.

Fotorelacja z XVII Biegu Niepodległości

 


Fot. MCS

KZB

Na linii startu stanęło prawie 400 zawodnikówNa linii startu stanęło prawie 400 zawodników w różnych kategoriach wiekowych

 

Zwycięzcy otrzymali medale, pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczoweZwycięzcy wszystkich kategorii otrzymali medale, pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl