Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Na zdjęciu grupa dziewcząt szykująca się do startu w bieguBieg, rzut piłeczką palantową, skok w dal - to część konkurencji, w których mogą wystartować młodzi sportowyc

 

Wystartowała bełchatowska odsłona Czwartków Lekkoatletycznych. Młodzi sportowcy mają już za sobą pierwszy start. Ci, którzy chcą dołączyć do sportowej rywalizacji, nadal mają szansę. Kolejne zawody już w najbliższy czwartek, 12 maja.

 

Do kalendarza miejskich imprez sportowych, po przerwie spowodowanej koronawirusem, wróciły Czwartki Lekkoatletyczne. To ogólnopolska akcja, której celem jest aktywizacja najmłodszych do uprawiania sportu. Od lat, ich bełchatowską edycję, wspólnie z miastem organizuje Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny, który otrzymuje na to miejskie wspieracie.

 

W zawodach wystartować mogą uczniowie szkół podstawowych, dokładnie z rocznika 2009 i młodsi. Zaplanowanych jest 5 spotkań. Pierwsze odbyło się w miniony wtorek, 10 maja. Kolejne zaplanowane są na majowe wtorki i czwartki – dokładnie 12, 17 oraz 19 i 26 maja na kompleksie boisk przy Szkole Podstawowej nr 12.

 

Zgłaszać można się do niedzieli/wtorku poprzedzającego zawody na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

 

Podczas całego cyklu prowadzona będzie rywalizacja w siedmiu konkurencjach. Bieg na 60 m, na 300 m, na 600 lub 1000 m, skok w dal, skok wzwyż i rzut piłeczką palantową – to wszystkie z nich. Zawodnicy sami wybierają dla siebie dwie, w których będą startować. Podczas każdych zawodów prowadzona będzie klasyfikacja. Sportowcy z najlepszymi wyniki wynikami w końcowym podsumowaniu, zwyciężą w poszczególnych kategoriach. Na najlepszych czeka także udział w ogólnopolskim finale Czwartków LA, który rozgrywany jest w Łodzi.

 

ADA

 

Przed zawodnikami jeszcze cztery sportowe spotkania Na zdjęciu grupa dzieci czekających na start w zawodach

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl