Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

glowne foto marczakBełchatowianin stanął na najniższym stopniu podium

Bełchatowianin Krzysztof Marczak wywalczył brąz podczas European Cup Challenge Trophy w Nordic Walking i czwarte miejsce w Mistrzostwach Europy. Zawody odbyły się w weekend 25-26 maja w niemieckiej miejscowości Roding. To już kolejny sukces naszego zawodnika w kategorii M60.W sobotę w bawarskim Roding odbył się wyścig w ramach Mistrzostw Europy, wliczany do rozgrywek Pucharu Europy. Marczak zajął w nim czwarte miejsce w kategorii M60 na dystansie 10 km, przegrywając z trzecim zawodnikiem z Francji o zaledwie dziesięć sekund. Następnego dnia odbyły się Mistrzostwa Niemiec i etap Pucharu Europy. Jeśli chodzi o rywalizację w 1. European Cup Challenge Trophy, w klasyfikacji generalnej brani są pod uwagę uczestnicy, którzy mieli za sobą oba starty. O końcowej kolejności decydował łączny czas – tutaj bełchatowianin znalazł się na podium rywalizacji w swojej kategorii wiekowej i przywiózł ze sobą do Polski brązowy medal.


– Walczyłem do końca chyba nie wierząc, że jest możliwe poprawienie wyniku. Dopiero podczas ceremonii medalowej nagle usłyszałem swoje imię i nazwisko – napisał na swoim profilu na Facebooku Krzysztof Marczak, który nie krył zaskoczenia z osiągniętego przez siebie wyniku. – Dziękuję wszystkim za wsparcie i przygotowanie mnie do startu, a w szczególności kolegom z teamu Nordic Walking Poland, trenerowi Łukaszowi Witczukowi, prezydent miasta Bełchatowa oraz wszystkim, którzy byli ze mną – dodał Marczak. który w przygotowaniach do zawodów mógł liczyć na wsparcie miasta.


Choć sezon „kijkowy” się dopiero co rozpoczął, Marczak brał już udział w etapie Pucharu Świata w Kijowie na dystansie 10 kilometrów i zajął drugie miejsce w kategorii open i pierwsze w kategorii wiekowej. Wystąpił również w kilku zawodach o zasięgu regionalnym, m.in. w Kurnosie, Puławach, Sieradzu i w Justynowie koło Łodzi, z których zawsze wracał z osiągnięciami w obu kategoriach.


Krzysztof Marczak jest członkiem kadry Nordic Walking Poland i reprezentuje Polskę w Pucharze Europy, Mistrzostwach Polski, Europy i Świata. W minionym roku zdobył 1 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Europy w klasyfikacji generalnej w swojej kategorii wiekowej na dwóch dystansach: 5 km oraz 10 km. Został brązowym medalistą Mistrzostw Europy na dystansie 10 km oraz srebrnym na Mistrzostwach Polski w Osielsku, na takim samym dystansie.


IMG 5571Do Polski Marczak wrócił z brązowym medalem

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl