Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Bieg Niepodległości wystartuje w tym roku już po raz 19Bieg Niepodległości wystartuje w tym roku już po raz 19

 

Miejskie obchody 11 listopada to w Bełchatowie także wydarzenia sportowe. Już 12 listopada wystartuje Turniej Tenisa Stołowego, a 16 listopada Bieg Niepodległości. Zapisy na zawody wciąż trwają.

 

 

W Bełchatowskim Turnieju Tenisa Stołowego z okazji Narodowego Święta Niepodległości mogą wystartować zarówno amatorzy, jak i zawodnicy II, III, IV i V ligi. Turniej rozegrany zostanie na 8 stołach, zgodnie z przepisami PZTS. Do najlepszych zawodników trafią medale, puchary i bony. Bełchatowianie, którzy chcą wystartować w zawodach, wciąż mogą to zrobić. Zgłoszenia można dokonać dwojako. Wysyłając maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub dzwoniąc pod numer tel.: 509 028 616. To sportowe wydarzenie wspólnie z prezydent Mariolą Czechowską organizują Miejskie Centrum Sportu oraz Ludowy Klub Sportowy Bełchatów. Odbędzie się ono już w najbliższą sobotę, 12 listopada w hali Energia. Start rozgrywek zaplanowany jest na godz. 10:00. Więcej szczegółów można znaleźć w regulaminie dostępnym TUTAJ – na stronie mcs.belchatow.pl.

 

Bełchatowianie będą mieć także okazję, aby biegiem uczcić 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W środę, 16 listopada na błoniach przy Muzeum Regionalnym wystartuje 19. już Bełchatowski Bieg Niepodległości. Wspólnie z prezydent Mariolą Czechowską organizują go Miejskie Centrum Sportu, Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny oraz Akademia Młodego Lekkoatlety. Wystartować w nim mogą dzieci, młodzież oraz dorośli. W zależności od wieku dystans będzie się wahać od 600 do 1000 m. Trasa tradycyjnie będzie prowadzić ścieżkami parku Olszewskich. Oprócz klasyfikacji indywidualnych tradycyjnie też będzie prowadzona punktacja grupowa, tj. szkolna. Placówka, która będzie mieć najwięcej punktów, otrzyma przechodni pamiątkowy Krzyż Niepodległości ufundowany przez Muzeum Regionalne. W szkołach podstawowych o nagrodę będą walczyć roczniki 2008 i młodsi, a w szkołach ponadpodstawowych roczniki 2007 i starsi.

 

Zawodnicy, którzy chcą wystartować w biegu wciąż mają taką szansę. Zgłoszenia (na specjalnym formularzu) można przesyłać do poniedziałku, 14 listopada na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. W dniu zawodów, przed startem, trzeba natomiast dostarczyć do biura zawodów listę startujących osób, z podpisem dyrektora i pieczęcią szkoły. Każdy startujący zobowiązany jest także przynieść karteczkę z nazwiskiem, imieniem, rocznikiem i pieczątką szkoły (załącznik nr 1). Formularz zgłoszeniowy, załącznik oraz regulamin zamieszczone są TUTAJ, tj. na stronie mcs.belchatow.pl.

 

>>> Czytaj: Miejskie obchody 11 listopada - patriotycznie, kulturalnie, sportowo

 

ADA

 

Plakat promujący wydarzenie

Plakat promujący wydarzenie

Plakat z harmonogramem obchodów 11 listopada

 

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl