Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportTrzy mistrzowskie tytuły bełchatowian

Trzy mistrzowskie tytuły bełchatowian

Ida Lis potwierdziła swoją dominację w polskim trójboju siłowymIda Lis z wynikiem 455 kg potwierdziła swoją dominację w polskim trójboju siłowym

Dwa tytuły mistrzyń Polski i jeden mistrza województwa – to dorobek ostatnich dni trójki miejskich stypendystów. Siostry Ida i Aniela Lis z Mistrzostw Polski Juniorów w trójboju siłowym klasycznym przywiozły złote krążki, z kolei Jakub Domurad okazał się najlepszy w województwie łódzkim w boksie olimpijskim.

Sobota, 2 marca, okazała się szczęśliwa dla sióstr Lis. Bełchatowianki stanęły na najwyższych stopniach podium w dwóch kategoriach wiekowych – Ida do lat 23 (kat. 72 kg), z kolei Aniela do lat 18 (kat. 47 kg). Na białostockie zawody Stypendystki Miasta Bełchatowa pojechały nie tylko doskonale przygotowane przez trenerski duet Michała i Olgi Tyborów, ale także nastawione na walkę o najwyższe trofea. Tym bardziej, że mistrzostwa były jednocześnie eliminacjami do czerwcowych Mistrzostw Świata Juniorów (U-18 i U-23).

W trójboju zawodnik musi wykonać trzy zadania siłowe: przysiad ze sztangą, wyciskanie leżąc oraz martwy ciąg. Wynik końcowy Idy Lis potwierdza nieustanny rozwój bełchatowianki – na zakończonych właśnie mistrzostwach zapisała na swoim koncie 455 kg, czyli o 22,5 kg więcej niż w roku ubiegłym. W przysiadzie nasza zawodniczka uzyskała 175 kg, w wyciskaniu – 95 kg, a w martwym ciągu – 185 kg. W efekcie Ida została nie tylko Mistrzynią Polski Juniorów, ale także najlepszą zawodniczką całych zawodów.

Ten turniej był także udany dla jej młodszej siostry – Anieli. Nastolatka w swojej kategorii była poza zasięgiem rywalek i sięgnęła po złoto. Warto odnotować, że w Białymstoku wystartował bełchatowianin, Daniel Wasilewski, który z wynikiem 502,5 kg zdobył tytuł wicemistrza kraju w kategorii do 74 kg.

To nie wszystkie sukcesy ostatnich dni młodych, bełchatowskich sportowców. W zakończonych w niedzielę, 3 marca, Mistrzostwach Województwa łódzkiego w boksie olimpijskim wystartowało blisko 70 zawodników z ośmiu klubów. W kategorii junior +91 najlepszy okazał się reprezentujący Gardę Bełchatów Jakub Domurad. Finałowy pojedynek, w którym pokonał faworyta turnieju, był potwierdzeniem jego wysokich bokserskich umiejętności. Sięgając po złoty krążek, Jakub nie tylko obronił ubiegłorocznych tytuł mistrza województwa, ale także wywalczył sobie prawo starty w tegorocznych Mistrzostwach Polski Juniorów. Przypomnijmy, że po ubiegłorocznym brązie na Mistrzostwach Polski Kadetów Jakub Domurad został jednym z dwudziestu trzech sportowych stypendystów Bełchatowa.