Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Na tych, którzy ukończą #TreninNaMedal czekają pamiątkowe medaleNa tych, którzy ukończą #TreninNaMedal czekają pamiątkowe medale

 

To już pewne, tegoroczna Bełchatowska Piętnastka nie odbędzie się. Biegacze mają jednak szansę, aby zdobyć piętnastkowy medal. Wystarczy wziąć udział w wirtualnym #TreninguNaMedal, który po raz trzeci ogłosiło Miejskie Centrum Sportu.

 

Epidemia koronawirusa i obowiązujące obostrzenia sprawiły, że w tym roku nie uda się zorganizować Bełchatowskiej Piętnastki. – Z podjęciem decyzji o jej odwołaniu czekaliśmy do ostatniej możliwej chwili. Regulacje w zakresie organizacji masowych imprez sportowych zmieniają się szybko. Trudno byłoby więc się do nich dostosować w tak krótkim czasie. Dlatego, w trosce o bezpieczeństwo zawodników, zdecydowaliśmy odwołać nasz miejski bieg – mówi Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie. 

 

Mimo wszystko biegacze mogą liczyć na sportowe emocje. MCS proponuje zawodnikom udział w akcji #TreningNaMedal. Zabawa jest prosta. Od 22 listopada do 22 grudnia trzeba przebiec 15 km na dowolnej trasie i  zarejestrować to przy pomocy aplikacji w telefonie lub innego urządzenia do pomiaru dystansu. Później na swoim facebookowym profi lu udostępnić publicznie zdjęcie lub zrzut ekranu z wynikiem biegu. W poście trzeba też oznaczyć Miejskie Centrum Sportu i dodać hasztag #TreningNaMedal. Pierwszych 250 osób, które na takich zasadach zaliczą Bełchatowską Piętnastkę, otrzyma medal. W ten sam sposób można także zdobyć krążek w biegu na 5 km, który zawsze towarzyszył Piętnastce. W tym przypadku limit medali wynosi 150. Warto dodać, że start w jednym biegu nie wyklucza udziału w drugim. Co oznacza, że  w tym roku można zaliczyć obydwa starty. Jeśli okaże się, że do 22 grudnia nie rozejdą się jeszcze wszystkie medale, MCS planuje wydłużyć termin #TreninguNaMedal. 

 

Piętnastka to trzeci i zarazem ostatni bieg zaliczany do Bełchatowskiej Triady. Dwa poprzednie – Piątka Przez Las i Bieg Nocy – także odbyły się w formie #TreninguNaMedal. Jeśli nie udało ci się w nich pobiec, nic straconego. MCS ma jeszcze kilkadziesiąt medali do rozdania. Szczegóły można sprawdzić na stronie mcs.belchatow.pl. - Poprzednie dwa #TrenigiNaMedal cieszyły się sporym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że i tym razem spotka się on z pozytywnym odbiorem. Sport to najlepsza inwestycja w zdrowie i jakość życia, dlatego choć w taki sposób w czasie pandemii chcemy wspierać sportowców – dodaje dyrektor Szymczyk. 

 

ADA

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl