Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Bełchatowianin Krzysztof Brezyna doszedł do półfinału rozgrywekBełchatowianin Krzysztof Brezyna doszedł do półfinału rozgrywek

 

Czołówka polskich tenisistów na wózkach zmierzyło się w bełchatowskiej odsłonie Pucharu Polski. O zwycięstwo na miejskich kortach walczyło 15 zawodników z całej Polski. Wśród nich także bełchatowianin i kilkukrotny miejski stypendysta – Krzysztof Brezyna.


W miniony weekend Bełchatów gościł czołowych polskich zawodników w tenisie ziemnym na wózkach. W drabince turnieju głównego bełchatowskiej odsłony Pucharu Polski znalazło się piętnastu tenisistów, którzy do naszego miasta przyjechali niemal z całej Polski. Wśród nich znaleźli się także członkowie kadry narodowej w tym sporcie. Na miejskich kortach przy ul. Edwardów (os. Dolnośląskie) wystąpił także bełchatowianin, Krzysztof Brezyna - miejski stypendysta i zawodnik Akademii GKS Bełchatów, organizatora rozgrywek.


Puchar wystartował w sobotę, 13 sierpnia. Uczestników powitał dyrektor Miejskiego Centrum Sportu, Paweł Woźniak. – Bardzo się cieszę, że tak licznie odpowiedzieliście Państwo na zaproszenie do udziału w trzecich eliminacjach Pucharu Polski, które rozgrywamy właśnie w Bełchatowie. W imieniu swoim oraz prezydent Marioli Czechowskiej gratuluję determinacji, z jaką uprawiacie tę niełatwą przecież dyscyplinę sportu. Wszystkim życzę niezapomnianych wrażeń, uczciwej rywalizacji i dobrej gry – mówił podczas otwarcia turnieju dyrektor Woźniak.


Mecze rozgrywane były w systemie pucharowym, przegrana wiązała się z odpadnięciem z turnieju głównego. Zawodnicy, którzy polegli w swoim pierwszym meczu, kontynuowali rywalizację w turnieju pocieszenia. Zwycięzców poznaliśmy dzień później, w niedzielę, 14 sierpnia. Wszystkie mecze, a tym samym bełchatowskie rozgrywki wygrał Przemysław Bonio z Płocka. Na drugim miejscu uplasował się natomiast Andrzej Stróżnyński z Wrocławia. Z kolei reprezentant Bełchatowa, Krzyszrof Brezyna, zajął trzecie miejsce (ex aequo z Jakubem Kucińskim z Wrocławia). Jeśli chodzi o turniej pocieszenia, najlepiej spisał się płocczanin Stefan Dobaczewski.


Wszystkim tenisistom, którzy pokazali w Bełchatowie tenis ziemny na wózkach na najwyższym poziomie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na polskich, a także europejskich i światowych kortach.

 

AP

 

W zawodach udział wzięło 15 czołowych polskich tenisistów na wózkachW zawodach udział wzięło 15 czołowych polskich tenisistów na wózkach

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl