Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportSzabla Józefa Turczynowicza zdobyta!

Szabla Józefa Turczynowicza zdobyta!

Szablę Józefa Turczynowicza wywalczył Mateusz ŁawniczekSzablę Józefa Turczynowicza wywalczył Mateusz Ławniczek

Ponad 30 zawodników rywalizowało „O szablę Józefa Turczynowicza”. To już ósma edycja tych zawodów, które tradycyjnie zorganizowała Sekcja Strzelectwa Sportowego „Iglica” Bełchatów. Patronat honorowy na wydarzeniem objęła prezydent Mariola Czechowska.

Za nami 160. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego. Dla jej uczczenia Sekcja Strzelectwa Sportowego „Iglica”, działająca przy Bełchatowskim Klubie Lekkoatletycznym, zorganizowała zawody strzeleckie „O szablę Józefa Turczynowicza”. Zawodnicy sprawdzali swoje umiejętności w sobotę, 21 stycznia. Tradycyjnie spotkali się na strzelnicy „Sokoli”, która działa w budynku PGM-u przy ul. Czyżewskiego. Nazwa wydarzenia nie jest przypadkowa. To właśnie Józef Turczynowicz, w ramach Powstania Styczniowego, był organizatorem zrywu na ziemi piotrkowskiej, jako dowódca partii powstańczej, która następnie została włączona w skład oddziału majowa Oxińskiego. Turczynowicz był nietuzinkową postacią związaną z historią naszego regionu.

W tegorocznych zawodach wystartowało ponad 30 zawodników. Najstarszy miał 76 lat, a najmłodszy 8. Rywalizacja prowadzona była w dwóch kategoriach: karabinu i pistoletu pneumatycznego.

Wśród dzieci do lat 13 najwięcej punktów i tym samym pierwsze miejsce w kategorii karabin pneumatyczny wywalczył Oleksandr Fedorkiv. W kategorii open w pistolecie pneumatycznym zwyciężył Grzegorz Marczyński. Natomiast w kategorii open w pistolecie pneumatycznym Mateusz Ławniczek, który zdobył również główną nagrodę – szablę Józefa Turczynowicza. Pełna klasyfikacja dostępna jest na fanpage Iglicy, czyli TUTAJ.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i zwycięzcom.

ADA

W zawodach wystartowało ponad 30 osób W zawodach wystartowało ponad 30 osób

Do zwycięzców trafiły nagrody i pamiątkowe dyplomy Do zwycięzców trafiły nagrody i pamiątkowe dyplomy