Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Chłopcy i dziewczęta z Rugby Club Bełchatów osiągają coraz większe sukcesyChłopcy i dziewczęta z Rugby Club Bełchatów osiągają coraz większe sukcesy

 

Młodzi zawodnicy Rugby Club Bełchatów mogą pochwalić się awansem do finałów Mistrzostw Polski. Mini żaki (10 lat), Żaki (11 lat) i Młodzicy (13-14 lat) – ze sportowcami tych kategorii spotkała się prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska, która pogratulowała niewątpliwego sukcesu osiągniętego w roku debiutu.


Trenują dwa razy w tygodniu, w ostatnim sezonie wzięli udział w siedmiu ogólnopolskich turniejach. Mowa o ponad 50 chłopcach i dziewczętach, zawodnikach Rugby Club Bełchatów, którzy pokochali ten sport i osiągają w nim coraz większe sukcesy. W tym roku po raz pierwszy zagrali w międzynarodowych zawodach i od razu dostali się do finału Mistrzostw Polski. Ostatecznie Mini żaki zajęły 12 miejsce, Młodzicy natomiast uplasowali się na 8 lokacie. - Mamy w tej chwili przerwę między sezonami, więc jest czas na podziękowania wszystkim, którzy nas wspierają. Ich ostatnie osiągnięcia były dla nas sporą niespodzianką i sprawiły nam ogromną radość – mówi trener Marek Stojek.


- Dla wielu rugby jest niszowym sportem. Tym bardziej cieszę się, że w Bełchatowie mamy młodych i utalentowanych sportowców, którzy osiągają sukcesy w różnych dyscyplinach. Jestem przekonana, że za kilka lat Bełchatów będzie kojarzony nie tylko z siatkówką, piłką nożną, kolarstwem czy biegami, ale także z rugby – mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska, która spotkała się z młodymi rugbystami.


W bełchatowskim klubie trenuje coraz więcej osób, które chcą poznać ten wywodzący się z Wielkiej Brytanii sport. - Cieszę się, że coraz więcej młodych ludzi chce u nas trenować. Nie trzeba się od razu zapisywać. Można przyjść na jeden, dwa czy trzy treningi i sprawdzić, czy to jest właśnie to. Najczęściej młodzi ludzie szybko załapują bakcyla i zostają z nami na stałe – dodaje trener Stojek.


Tak było właśnie w przypadku Piotra Zatorskiego. – To świetny sport, dla prawdziwych mężczyzn i kobiet. To super zabawa dla zgranej ekipy. To także sport, w którym trzeba pomyśleć, bardzo ważna jest taktyka. Teraz już nie wyobrażam sobie życia bez rugby.


Młodzi rugbyści spotykają się dwa razy w tygodniu, co ważne treningi są darmowe. Dwa razy do roku klub organizuje w Bełchatowie turniej, w którym biorą udział drużyny reprezentujące wszystkie miejskie szkoły.

 

AP

 

Z młodymi, zdolnymi sportowcami spotkała się prezydent Mariola Czechowska

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl