Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Trzecia edycja Bełchatowskiego Biegu Nocnego wystartuje 27 kwietnia Trzecia edycja Bełchatowskiego Biegu Nocnego wystartuje 27 kwietnia

 

Punktualnie o godz. 20 w poniedziałek, 25 lutego, ruszają zapisy do 3 Bełchatowskiego Biegu Nocnego. Na chętnych czeka 400 miejsc. Bieg Nocny, który wystartuje 27 kwietnia, będzie drugim z trzech biegów bełchatowskiej triady. 

 

 

Start planowany jest na godz. 21 w samym centrum Bełchatowa. 10 kilometrowa trasa z atestem PZLA poprowadzi placem Narutowicza, ul. Lecha i Marii Kaczyńskich oraz Czyżewskiego. Po pięciu kilometrach zawodnicy zawrócą tą samą drogą, by zakończyć bieg na placu Narutowicza. Maksymalny czas, jaki zawodnicy będą mieć na pokonanie dystansu to 1 godzina 40 minut.

 

 – Trasa jest prosta i szybka. Bieg Nocny będzie więc doskonałą okazją dla tych, którzy chcą poprawić swojej życiówki – mówi Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie, które jest pomysłodawcą i organizatorem zawodów. – Dwie poprzednie edycje Biegu Nocnego spotkały się z pozytywnym odbiorem. Dlatego w tym roku  zwiększyliśmy limit startujących do 400 osób – dodaje Szymczyk.

 

Zapisy wystartują na stronie: www.timerecords.pl 25 lutego, punktualnie o godz. 20. Aby się zarejestrować trzeba założyć konto i się zalogować. Co ważne, jeśli jesteś już zarejestrowany na platformie użyj tego samego konta podpiętego pod ten sam adres e-mail – tylko wtedy będzie możliwa klasyfikacja w Triadzie Bełchatowskiej. W systemie wyświetli się informacja o opłacie startowej, która w tym roku wynosi 40 zł. Aby zapisać się na Bieg Nocny trzeba więc przesłać formularz zgłoszeniowy i dokonać opłaty startowej. Dopiero wtedy system oznaczy nas jako osobę zgłoszoną. Więcej szczegółów można znaleźć w regulaminie dostępnym w załączniku.

 

Zapisy potrwają do 22 kwietnia lub do wyczerpania limitu miejsc. Jeśli po tym terminie lista startujących nie będzie pełna, będzie jeszcze możliwość zapisania się w Biurze Organizacyjnym w dniu startu.

 

Na najszybszych biegaczy czekają nagrody. Zarówno w kategorii mężczyzn, jak i kobiet za pierwsze miejsce przewidziana jest gratyfikacja w wysokości 500 zł, za drugie 300 zł, a za trzecie 200 zł. Będą też nagrody specjalne – po 300 zł dla najlepszego bełchatowianina i bełchatowianki. Nagrody łączą się. Na mecie na każdego zawodnika będzie czekać ciepły posiłek regeneracyjny oraz woda.

 

Bieg Nocny jest drugim etapem Bełchatowskiej Triady Biegowej. Podobnie, jak rok temu, i tym razem triadę rozpocznie "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych" na 5 kilometrów. Zainteresowanie wydarzeniem było tak duże, że limit startujących wyczerpał się w niespełna cztery godziny. Zawodnicy spotkają się na stracie w niedzielę, 3 marca. Ostatnim z etapów i zarazem najdłuższym, bo na 15 km jest Bełchatowska Piętnastka, która tradycyjnie odbędzie się na zakończenie sezonu - w listopadzie.

 

Więcej informacji o biegach, a także Bełchatowskiej Triadzie Biegowej można znaleźć na stronie: www.mcs.belchatow.pl.

 

Na amtorów biegania czeka 400 pakietów startowych Na amtorów biegania czeka 400 pakietów startowych

 Każdy kto ukończy bieg otrzyma pamiątkowy medal Każdy, kto ukończy bieg otrzyma pamiątkowy medal

AD-A

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl