Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Bieg Nocny wystartuje po raz trzeci 27 kwietnia Bieg Nocny wystartuje po raz trzeci 27 kwietnia

 

Amatorzy biegania, którym nie udało się zapisać na III Bełchatowski Bieg Nocny, mają jeszcze szanse wystartować. 21 marca, punktualnie o godz. 12, rusza dodatkowa rejestracja. Na chętnych czeka ponad 20 pakietów startowych.

 

 

W Biegu Nocnym wystartować może 400 osób. Pierwsze zapisy już za nami, lista zapełniła się w niespełna dwa tygodnie. Wśród zarejestrowanych znaleźli się nie tylko bełchatowianie, ale też biegacze z Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego czy Radomska.

 

Każdy z zapisanych miał 7 dni na opłacenie startu. Ci, którzy tego nie zrobili, automatycznie zostali usunięci z listy startowej. Dzięki temu zwolniło się 26 miejsc. Biegacze, którym nie udało się zarejestrować, mogą  zrobić to teraz. Zapisy ruszają w środę, 21 marca, o godz. 12 na stronie: www.timerecords.pl. Aby się zarejestrować trzeba założyć konto i się zalogować. W systemie wyświetli się informacja o opłacie startowej, która w tym roku wynosi 40 zł. Co ważne, jeśli jesteś już zarejestrowany na platformie użyj tego samego konta podpiętego pod ten sam adres e-mail – tylko wtedy będzie możliwa klasyfikacja w Triadzie Bełchatowskiej.

 

Trzeci Bełchatowski Bieg Nocny odbędzie się 27 kwietnia. Start planowany jest na godz. 21 w samym centrum Bełchatowa. Trasa z atestem PZLA poprowadzi placem Narutowicza, ul. Lecha i Marii Kaczyńskich oraz Czyżewskiego. Po pięciu kilometrach zawodnicy zawrócą tą samą drogą, by zakończyć bieg na placu Narutowicza. Limit czasu wynosi 1 godzinę 40 minut.

 

– Trasa jest prosta i szybka. Bieg Nocny będzie więc doskonałą okazją dla tych, którzy chcą poprawić swojej życiówki – mówi Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie, które jest pomysłodawca i organizatorem zawodów. – Dwie poprzednie edycje Biegu Nocnego spotkały się z pozytywnym odbiorem. Dlatego w tym roku jeszcze zwiększyliśmy limit startujących do 400 osób – dodaje Szymczyk.

 

Na najszybszych biegaczy czekają nagrody. Zarówno w kategorii mężczyzn, jak i kobiet za pierwsze miejsce przewidziana jest gratyfikacja w wysokości 500 zł, za drugie 300 zł, a za trzecie 200 zł. Będą też nagrody specjalne – po 300 zł dla najlepszego bełchatowianina i bełchatowianki.

 

Bieg Nocny jest drugim etapem Bełchatowskiej Triady Biegowej. Podobnie, jak rok temu, i tym razem triadę rozpocznie "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych" na 5 kilometrów. Zainteresowanie wydarzeniem było tak duże, że limit startujących wyczerpał się w niespełna cztery godziny. Zawodnicy spotkają się na stracie w niedzielę, 3 marca. Ostatnim z etapów i zarazem najdłuższym, bo na 15 km jest Bełchatowska Piętnastka, która tradycyjnie odbędzie się na zakończenie sezonu - w listopadzie. Więcej informacji o biegach, a także Bełchatowskiej Triadzie Biegowej można znaleźć na stronie: www.mcs.belchatow.pl.

 

AD-A

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl