Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

czwartki lekkoatletyczne BKL 8156Zawodnicy mają do wyboru jedną spośród trzech konkurencji biegowych


Rusza kolejna edycja dobrze znanej w sportowym kalendarzu Bełchatowa imprezy. W czwartek, 9 maja, odbędą się pierwsze zawody w ramach wiosennej rundy bełchatowskich Czwartków Lekkoatletycznych.


Czwartki Lekkoatletyczne to impreza skierowana do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych (rocznik 2006, 2007, 2008 i młodsi). Uczestnicy startować będą w zawodach organizowanych w ramach rundy wiosennej, na które łącznie składa się sześć zawodów. Młodzi zawodnicy rywalizują ze sobą w biegu na 60 metrów, 300 metrów, 600 metrów (najdłuższy dystans dla dziewcząt) i 1000 metrów, co stanowi najdłuższy dystans dla chłopców, a także w skoku wzwyż, skoku w dal oraz w rzucie piłeczką palantową. Podczas jednych zawodów każdy uczestnik może startować w dwóch konkurencjach – jednej biegowej i jednej technicznej.


W trakcie trwania rozgrywek, w ciągu całego roku szkolnego, zawodnicy zbierają punkty. Na ich podstawie prowadzone są klasyfikacje w trzech kategoriach wiekowych (klasy IV, V i VI), osobno dla chłopców i dziewcząt. Prowadzona jest także klasyfikacja dla nauczycieli i szkół.


Terminarz rundy wiosennej:

czwartek, 9 maja, godz. 15:30
czwartek, 16 maja, godz. 15:30
wtorek, 21 maja, godz. 15:30
czwartek, 23 maja, godz. 15:30
wtorek, 28 maja, godz. 15:30
czwartek, 30 maja, godz. 15:30Wszystkie zawody w ramach imprezy odbywać się będą na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej nr 12 w Bełchatowie (ul. Budryka 7). Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem "Czwartków Lekkoatletycznych" (w nim znajduje się także numerem telefonu kontaktowego) oraz z formularzem zgłoszeniowym - oba te dokumenty dostępne są poniżej w formie załącznika.


Zwycięzcy klasyfikacji końcowej Grand Prix wezmą udział w ogólnopolskim finale w Łodzi. Ogólnopolski finał „Czwartków Lekkoatletycznych” jest jedną z największych imprez lekkoatletycznych w Europie. Trwa 2 dni, a corocznie startuje w nim około 3,5 tysiąca zawodników z ponad 60 miast. Pomysłodawcą imprezy jest Marian Woronin, który przy współpracy ze Stowarzyszeniem Sport Dzieci i Młodzieży oraz Fundacją Lekkiej Atletyki koordynuje ich przebieg w całej Polsce. Każdego roku honorowy patronat nad "Czwartkami Lekkoatletycznymi" obejmuje Prezydent RP.


MJ


czwartki lekkoatletyczne BKL 8225Oprócz biegów, zawodnicy skoczą w dal, wzwyż, a także rzucą piłeczką palantową


 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl