Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportŚcigali się o "Wielką Nagrodę Bełchatowa"

Ścigali się o „Wielką Nagrodę Bełchatowa”

Wyścig o Wielka Nagrodę Bełchatowa odbył się po raz 42 Po raz 42 kolarze z całej Polski walczyli „O Wielką Nagrodę Bełchatowa”. Na starcie stanęło blisko dziewięćdziesięciu licencjonowanych zawodników z dwudziestu klubów. Młodsi zawodnicy rywalizowali natomiast w Memoriale Kazimierza Jasińskiego. Także najmłodsi kolarze mieli swój mały wyścig. Imprezę tradycyjnie wsparła prezydent Mariola Czechowska.

O triumf w tegorocznej „Wielkiej Nagrodzie Bełchatowa” kolarze walczyli na dwóch dystansach: 130 i 94 km. Do rywalizacji w pierwszej kategorii zgłosiło się czterdziestu sportowców, wyścig ukończyło jednak tylko dwudziestu dziewięciu. Wśród nich wychowanek  LSKK Bełchatów Artur Detko (Domin Sport), który zajął 6 miejsce – warto zaznaczyć, że linię mety przekroczył zaledwie 13 sekund za zwycięzcą. Na najwyższym stopniu podium stanął  Adam Stachowiak (VOSTER UNIWHEELS TEAM), na drugim miejscu uplasował się Tobiasz Pawlak (Domin Sport), na trzecim zaś Mateusz Komara (VOSTER UNIWHEELS TEAM). Wyścig był bardzo szybki, średnia prędkość kolarzy wyniosła 46,40 km/h.
Na dystansie 94 kilometrów zmierzyło się czterdziestu czterech juniorów. Walka o sukces w 4. Memoriale Kazimierza Jasińskiego rozegrała się na finiszu, gdzie rywalizację sprinterską wygrał Kacper Walkowiak (UKS COPERNICUS – SMS TORUŃ) przed Łukaszem Michalskim (UKS MOTO AGBUD STELWELD JELCZ LASKOWICE) i Damianem Bieńkiem (UKS MOTO AGBUD STELWELD JELCZ LASKOWICE).

W trakcie zawodów odbyły się także wyścigi najmłodszych. Dzieci i młodzież ścigały się na kilku krótkich dystansach dookoła Hali Energia. W tej rywalizacji nie było przegranych – każdy uczestnik otrzymał nagrodę.