Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

XXVII Ogólnopolska Olimpiada Mlodziezy Belchatow 0125Bełchatowski etap XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych trwał od 21 do 23 czerwca

 

Bełchatów przez 3 dni był gospodarzem zmagań siatkarskich chłopców, rozgrywanych w ramach XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych Łódzkie 2021. Ten etap zmagań wygrała drużyna województwa opolskiego. Łódzka reprezentacja zajęła 6. miejsce.

 

- W Bełchatowie piłka siatkowa ma swoją tradycję i historię, dlatego cieszę się, że właśnie tu, rozegrana została rywalizacja w tej dyscyplinie sportowej – mówił po zakończeniu bełchatowskiego etapu zmagań olimpijskich, Łukasz Politański wiceprezydent Bełchatowa.

 

O punkty w klasyfikacji ogólnej i tytuł mistrza olimpijskiego walczyło 16 młodzieżowych drużyn męskich reprezentujących województwa. Wygrała reprezentacja opolskiego. Drugie miejsce zajęli chłopcy z małopolski, trzecie reprezentacja województwa dolnośląskiego. Łódzki zespół zakończył rywalizację na 6. miejscu.

 

Rywalizacja XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieżowej w Sportach Halowych Łódzkie 2021 nadal trwa. Dotychczas zakończono rywalizację w sześciu konkurencjach: brydżu sportowym, gimnastyce sportowej, rywalizację na trampolinach, taekwondo olimpijskie, tenis stołowy i siatkówce.  Po tych konkurencjach zawodnicy z łódzkiego z dorobkiem 2 złotych, 3 srebrnych i 2 brązowych medali plasują się na 12. miejscu w klasyfikacji ogólnej. 24 czerwca rozpoczynają  się zmagania w kolejnych konkurencjach: gimnastyce artystycznej, judo i szermierce. Zawodnicy walczyć będą o medale olimpijskie w 18 konkurencjach. Rywalizacja zakończy się na koniec sierpnia.

Aktualne tabele rozgrywanych konkurencji olimpijskich i informacje dostępne są na https://federacjalodz.org.pl/start

 

KR

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl