Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

W 23. Bełchatowskiej Piętnastce wystartować może ponad 1000 biegaczyW środę, 27 marca, w samo południe, rozpoczynają sie zapisy na Piętnastkę

Ten jeden z najstarszych w województwie łódzkim biegów odbędzie się 24 listopada, ale zapisy ruszają już teraz. Im szybciej się zdecydujemy, tym lepiej się przygotujemy i mniej zapłacimy za udział w zawodach. Dla miłośników sportów biegowych przygotowano 1250 pakietów startowych i dwie trasy: główną (15 km) i rekreacyjną (5 km).

 Jeszcze kilka miesięcy dzieli nas od 24 listopada, kiedy to wystartuje Bełchatowska Piętnastka, ale już teraz warto zarezerwować sobie czas i miejsce na linii startu. Pobiec może każdy, kto ukończył 16 lat. Górnej granicy wiekowej organizatorzy nie zamykają.


Zapisy na tę sportową imprezę przyjmowane będą od środy, 27 marca. Punktualnie o godz. 12 otworzona zostanie internetowa lista uczestników biegu. Jak się na nią wpisać? Przede wszystkim należy posiadać konto na portalu www.timerecords.pl/ Jeśli takowego jeszcze nie mamy, to trzeba je założyć, bo to jedyny sposób na zgłoszenie swojego udziału w tej sportowej imprezie. Amatorzy biegów, którzy są już zarejestrowani na portalu, powinni użyć tego samego konta i adresu e-mailowego, ponieważ tylko w taki sposób mogą zostać sklasyfikowani w Triadzie Bełchatowskiej.


Po zalogowaniu w systemie wyświetli się informacja o opłacie startowej, która – podobnie jak w latach ubiegłych - uzależniona jest od daty zgłoszenia. I tak: jeśli nasze zgłoszenie wpłynie do 27 czerwca, zapłacimy 45 zł, jeśli do 27 września – 55 zł. Po tym czasie aż do 15 listopada opłata za start wynosić będzie 65 złotych.


Bełchatowska Piętnastka z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, dlatego w nadchodzącej edycji zwiększono limit miejsc z 1000 do 1250. Ponadto oprócz kategorii generalnej biegu, wprowadzone będą kategorie specjalne i wiekowe.


Wzorem lat ubiegłych przygotowana będzie też 5-kilometrowa trasa dla miłośników rekreacyjnego biegania. Za udział w krótszym biegu trzeba będzie zapłacić 20 złotych.


Zapisy na oba biegi potrwają do 15 listopada lub do wyczerpania limitu miejsc. Gdyby w połowie listopada okazało się, że są jeszcze wolna miejsca, będzie można przyjść do biura zawodów w przeddzień biegu i wpisać się na listę uczestników. Opłata wpisowa na Piętnastkę w takim wypadku wynosić będzie 100 zł. Organizatorzy zwracają uwagę na to, że w tym roku zrezygnowano z możliwości zgłaszania się do Piętnastki w dniu zawodów.


Na starcie Piętnastki biegacze staną już po raz dwudziesty trzeci. Przypomnijmy, że to jeden z najstarszych biegów w województwie łódzkim, a jego pierwsza edycja odbyła się w 1983 roku. Po kilku latach regularnych startów bieg zawieszono na 14 sezonów. Piętnastka powróciła na ulice Bełchatowa na stałe w 2009 roku, wówczas na linii startu stanęło 200 biegaczy. Dla porównania w ubiegłorocznej edycji było ich już blisko 1000.


Dodajmy, że listopadowy bieg zamyka Bełchatowską Triadę. Pierwszy z nich, Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”, w którym biegacze do pokonania mieli 5-kilometrowy odcinek, odbył się 3 marca. Z kolei 27 kwietnia wystartuje 3. Bełchatowski Bieg Nocny. Z roku na rok ciszy się on coraz większym zainteresowaniem, dlatego w tegorocznej edycji przewidziano miejsce dla 400 biegaczy.


Szczegółowe informacje na temat Bełchatowskiej Piętnastki znajdują się na stronie Miejskiego Centrum Sportu oraz w regulaminie poniżej.


KZB

 

W 23. Bełchatowskiej Pietnastce wystartować może ponad 1000 biegaczyW 23. Bełchatowskiej Piętnastce wystartować może ponad 1000 biegaczy

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl