Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

To już 11 sezon zadaszonego lodowiska miejskiego

 

Amatorzy zimowych sportów mogą już szykować łyżwy. 4 listopada rusza kolejny sezon na miejskim lodowisku. Ślizgawka tradycyjnie będzie czynna siedem dni w tygodniu, bez zmian pozostają także ceny biletów.

 
 

Na lodowisku trwają już ostatnie prace przed nowym sezonem. Ostrzone są łyżwy, porządkowane boksy i co najważniejsze – mrożona jest ślizgawka. –  Płyta jest już właściwie gotowa. Przez kilka ostatnich dni była ona regularnie zraszana i polewana wodą. Trwa właśnie jej malowanie, później będzie jeszcze raz zalewana – mówi Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu, które administruje obiektem.

 

Pełną parą lodowisko ruszy już w najbliższy poniedziałek, 4 listopada. Ze ślizgawki tradycyjnie będzie można korzystać 7 dni w tygodniu od godz. 9 do 21. Wejścia na taflę odbywać się będą co półtorej godziny, ostatnie o 19:30. Wzorem lat poprzednich, w godzinach dopołudniowych z wejść będą także korzystać uczniowie bełchatowskich szkół w ramach zajęć wychowania fizycznego. Oprócz wejść indywidualnych i zajęć szkolnych swoje treningi będą mieć również drużyny hokejowe. Treningi grupy juniorskiej zaplanowane są na poniedziałki, środy i piątki od godz. 16:30, zaś dorosłych we wtorki i czwartki od godz. 19:30. Pełny harmonogram wejść na bieżąco będzie zamieszczany na www.mcs.belchatow.pl.  

 

Przez kolejny sezon obowiązywać będą też te same ceny. Jednorazowe wejście dla dzieci, młodzieży i studentów (po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej, studenckiej) kosztuje 2 zł, zaś dla osób dorosłych 5 zł. Czynna będzie także wypożyczalnia łyżew, która będzie udostępniać sprzęt w cenie 5 zł/h.

 

- Dysponujemy łyżwami figurowymi oraz hokejowymi w różnych rozmiarach. Dodatkowo każdy zainteresowany będzie mógł bezpłatnie wypożyczyć kask – dodaje Szymczyk.

 

AD-A

 

Trwają prace związane z malowaniem tafli Trwają prace związane z malowaniem tafli

Miejska ślizgawka pełną parą ruszy już 4 listopada Miejska ślizgawka pełną parą ruszy już 4 listopada

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl