Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Na zdjęciu Krzysztof BrezynaKrzysztof Brezyna na co dzień trenuje na miejskich kortach przy ul. Edwardów

 

W weekend miejskie korty tenisowe będą areną zmagań tenisistów na wózkach. W sobotę, 13 sierpnia, startuje bowiem trzeci etap tegorocznego Pucharu Polski w tej dyscyplinie sportu. Finał rozgrywek odbędzie się natomiast w niedzielę.


Do udziału w zawodach zgłosiło się 15 uczestników, praktycznie z każdego zakątka Polski. Wśród nich są sportowcy z Wrocławia, Poznania, Płocka czy Leszna. Bełchatów reprezentować będzie miejski stypendysta i utytułowany tenisista, Krzysztof Brezyna, które zaznacza, że turniej może być doskonałą promocją aktywności wśród osób z niepełnosprawnościami. - Chcielibyśmy wyciągnąć niepełnosprawnych bełchatowian z domów. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby osoby uprawiające inny sport, spróbowały także swoich sił w tenisie. Mamy nadzieję, że ten turniej spowoduje większe zainteresowanie naszą dyscypliną. Tym bardziej, że obsada turnieju będzie bardzo silna, co z kolei powinno zagwarantować ogromne emocje na korcie – podkreśla Krzysztof Brezyna, zawodnik Akademii GKS Bełchatów, która wspólnie z Miejskim Centrum Sportu organizuje wydarzenie.


O randze turnieju świadczy jego skład. O zwycięstwo na miejskich kortach na os. Dolnośląskim powalczą bowiem reprezentanci Polski, którzy regularnie występują w kadrze narodowej. – Zachęcam do kibicowania tenisistom i wspierania wszystkich gorącym dopingiem. Tym bardziej, że o puchar powalczy także bełchatowianin – zaprasza dyrektor Miejskiego Centrum Sportu, Paweł Woźniak.


Początek bełchatowskiej odsłony Pucharu Polski w tenisie ziemnym na wózkach zaplanowano na sobotę, 13 sierpnia. Pierwsza piłka zaserwowana zostanie o godz. 10:00. Pięć godzin później ruszy natomiast turniej pocieszenia. Zwycięzcę poznamy natomiast w niedzielę, 14 sierpnia. Finał rozegrany zostanie o godz. 12:00.

 

Rozgrywki Pucharu Polski w tenisie ziemnym na wózkach dofinansowane zostały ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

AP

 

Plakat promujący zawody w tenisie ziemnym na wózkach

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl