Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 W konferencji prasowej udział wzięli m.in. wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański i dyrektor MCS Paweł WoźniakW konferencji prasowej udział wzięli m.in. wiceprezydent Łukasz Politański, dyrektor MCS Paweł Woźniak, członek zarządu Światowej Federacji Nordic Walking Marcin Szulc

 

Już za tydzień w Bełchatowie odbędzie się drugi etap Pucharu Świata Nordic Walking. W naszym mieście wystartują zawodnicy z różnych stron świata, zarówno zawodowcy, jak i amatorzy. Każdy, kto chce wziąć udział w rywalizacji, może się jeszcze zapisać.

 

 

W bełchatowskiej Hali Energia, 19 sierpnia, odbyła się konferencja prasowa dotycząca jednej z największych imprez sportowych w naszym mieście. Mowa o Pucharze Świata Nordic Walking, który odbędzie się już za tydzień. - Jako reprezentant Nordic Walking Polska oraz członek zarządu Światowej Federacji Nordic Walking dziękuję wszystkim partnerom i strategicznym sponsorom za możliwość zorganizowania tych najwyższej rangi zawodów w Bełchatowie. Jestem pewien, że impreza ta będzie na najwyższym, światowym poziomie. Na całym świecie mamy dziś mamy już miliony osób na świecie chodzących z kijkami, tysiące klubów oraz setki świetnie zorganizowanych zawodów sportowych. Cieszymy się, że Bełchatów dołącza do ścisłej, światowej czołówki organizatorów zawodów o najwyższej randze. Kolejna karta światowej historii nordic workingu napisze się właśnie w Bełchatowie – mówił Marcin Szulc, prezes Nordic Walking Polska.


Obecny na konferencji wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański przypomniał, że pomysł zaproszenia do naszego miasta najlepszych zawodników oraz zorganizowania imprezy o zasięgu ogólnoświatowym, narodził się już kilka lat temu.

 

- Niestety od 2020 roku zmagaliśmy się z epidemią, co sprawiło, że te plany musieliśmy przełożyć na inny czas. Na szczęście udało się powstrzymać pandemię i zaczęliśmy wracać do normalnego życia. Powrócił też pomysł organizacji Pucharu Świata Nordic Walking właśnie w naszym mieście. Prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska, jak i władze powiatu bełchatowskiego, bardzo pozytywnie odniosły się do tego pomysłu. W efekcie impreza odbędzie się już za kilka dni. Zorganizowanie Pucharu Świata Nordic Walking nie byłoby możliwe, gdyby nie środowiska nordic walking, które bardzo prężnie działają w Bełchatowie. Reprezentują nasze miasto nie tylko w województwie, regionie czy Polsce, ale także za granicą, za co serdecznie dziękujemy - mówił obecny na konferencji wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański. - Serdecznie zapraszam wszystkich do Bełchatowa. Przez tych kilka dni Bełchatów stanie się miastem nordic walking. Żywię nadzieję, że wszyscy Państwo będzie się czuć tutaj jak u siebie – dodał wiceprezydent Politański.

 

Jak podkreślali organizatorzy, w ostatni sierpniowy weekend do naszego miasta przyjadą czołowi zawodnicy w tej dyscyplinie sportu. - Na obecną chwilę zgłosili się głównie zawodnicy z Polski, ale swój udział zapowiedzieli również sportowcy z Czech, Niemiec, Ukrainy. Będziemy także gościć ostatnich Mistrzów Świata z Choczewa – mówił podczas konferencji Krzysztof Marczak, prezes klubu Nordic Walking Bełchatów oraz dyrektor zawodów.

 

Zawody uroczyście otwarte zostaną w piątek, 26 sierpnia. Uroczystości towarzyszyć będzie specjalna oprawa, zostaną wniesione również flagi państw, których reprezentanci spróbują swoich sił w bełchatowskiej odsłonie Pucharu. - Hala Energia, w której właśnie się znajdujemy, na co dzień jest areną zmagań mistrzów siatkarskich. Już za siedem dni będzie miejscem zmagań mistrzów nordic walking. Przygotowania do gali otwarcia Pucharu Świata Nordic Walking idą pełną parą i już teraz nie możemy się doczekać dnia, kiedy będziemy mogli jak najlepiej ugościć wszystkich państwa w tym obiekcie – powiedział Paweł Woźniak, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

 

Zawodnicy na linii startu staną natomiast w sobotę, 27 sierpnia. Sportowcy spotkają się na terenach Powiatowego Centrum Sportu, gdzie będą wyznaczone trasy. Rywalizacja będzie prowadzona na trzech dystansach: 5, 10 i 21 kilometrów. Na najkrótszym z nich nie obowiązuje limit wiekowy, uczestnicy pokonują je samodzielnie bez pomocy opiekuna. By wystartować na dystansie 10 km zawodnik musi mieć ukończone 16 lat, zaś na 21 km trzeba być już pełnoletnim. Na regulaminowo zapisanych zawodników czekać będzie pakiet startowy, a w nim m.in. pamiątkowa koszulka, numery startowe, bon na posiłek regeneracyjny w dniu zawodów, woda. Dla tych, którzy ukończą dystans także medal finishera. Zwycięzcy kategorii Open oraz poszczególnych kategorii wiekowych otrzymają również puchary specjalnie zaprojektowane na bełchatowski etap międzynarodowych zawodów.

 

Co ważne, chętni, którzy chcieliby wystartować w bełchatowskim etapie Pucharu Świata, mogą się jeszcze zapisywać. Zgłoszenia przyjmowane są bowiem do godz. 22:00 w niedzielę, 21 sierpnia. Wystarczy wejść na nordicwalkingworldcup.com, zarejestrować się i uiścić opłatę startową. Później, jeśli będą jeszcze dostępne miejsca, będzie się można zapisać wyłącznie w biurze zawodów. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.mcs.belchatow.pl.

 

AP/ADA

 

Organizatorzy Pucharu Świata Nordic Walking w Bełchatowie przybliżyli szczegóły imprezyOrganizatorzy Pucharu Świata Nordic Walking w Bełchatowie przybliżyli szczegóły imprezy

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl