Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Hokej podwodny to bardzo widowiskowa dyscyplina sportu; fot. Klub Aquarius BełchatówHokej podwodny to bardzo widowiskowa dyscyplina sportu; fot./ KHP Aquarius

 

W najbliższy weekend będziemy gościć w Bełchatowie czołowe polskie drużyny hokeja podwodnego. W rywalizacji o tytuł Mistrza Polski udział weźmie także bełchatowski klub Aquarius. Zawody odbędą się w sobotę, 4 marca na pływali przy ul. 1 Maja. Dzień później natomiast rozegrany zostanie Turniej Towarzyski. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska. 


To kolejne Mistrzostwa Polski w hokeju podwodnym, które rozegrane zostaną w Bełchatowie. Do naszego miasta przyjadą zawodnicy z różnych zakątków Polski, m.in. z Gdańska, Olsztyna, Wrocławia, Krakowa czy Trzebnicy. Kibiców czekają nie lada emocje, tym bardziej, że Bełchatów także będzie mieć swoich reprezentantów, a konkretnie hokeistów z Aquariusa. – Z trybun, gdzie będą kibice, najlepiej widać rozpoczęcie gry. Po obu stronach basenu gracze zajmują swoje miejsca i w chwili startu szybko ruszają do krążka. Wtedy jest dużo chlapania, a po chwili wszyscy walczą już pod wodą – mówi Jarosław Sęk, prezes bełchatowskiego Klubu Hokeja Podwodnego Aquarius i jednocześnie sędzia główny turnieju.


Każda z drużyn może wystawić do 14 zawodników, przy czym do 10 na spotkanie. Zgodnie z regulaminem mecze składać się będą z dwóch 15-minutowych połów, między którymi zawodnicy będą mieć 3 minuty odpoczynku. Mistrzostwa rozegrane będą w systemie „każdy z każdym. Za zwycięstwo drużyna zdobędzie 2 punkty, za remis punkt. Tytuł Mistrza Polski powędruje do drużyny z największym dorobkiem punktowym.


Hokejowe zmagania będzie można oglądać w sobotę, 4 marca na basenie przy ul. 1 Maja. Początek rywalizacji o godz. 9:00. Z kolei następnego dnia, czyli w niedzielę 5 marca, rozegrany zostanie Turniej Towarzyski 4x4.


Mistrzostwa Polski mogą być także dobrą okazją do poznania tego wciąż mało znanego sportu. – Warto przyjść i zobaczyć, a później spróbować swoich sił u nas w klubie. Zapraszamy gorąco wszystkich do uprawiania tej dyscypliny. Hokej podwodny wspaniale poprawia wydolność naczyniowo-oddechową, a przy okazji to naprawdę świetna zabawa. Można przyjść na trzy lekcje pokazowe. Trenujemy w każdą środę i niedzielę, a godziny można znaleźć na naszym facebookowym profilu – podsumowuje Jarosław Sęk.


Hokej podwodny został wynaleziony w 1954 roku jako zimowe ćwiczenie dla płetwonurków, pomagające utrzymać formę poza sezonem. Z czasem zyskał coraz większą popularność. Najwięcej drużyn hokeja podwodnego gra w Nowej Zelandii, Australii i RPA, Turcji, Anglii i Francji.

 

AP

 

Plakat - Mistrzostwa Polski w hokeju podwodnymPlakat - Mistrzostwa Polski w hokeju podwodnym

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl