Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Ci, którzy przekroczą metę otrzymają medal - kolejną część układanki Ci, którzy przekroczą metę otrzymają medal - kolejną część układanki

 

To już ostatni moment, aby zapisać się na bełchatowską edycję „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Rejestracja trwa tylko do najbliższego piątku, 13 sierpnia do godz. 12:00. Na amatorów biegania czeka jeszcze ponad 70 miejsc. Jest też szansa, by zdobyć medal z ubiegłego roku, który z tegorocznym tworzy część układanki.

 

 

15 sierpnia w blisko 400 polskich miastach – także w Bełchatowie – wystartuje „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Tegoroczna edycja, przez wzgląd na epidemię koronawirusa, ostatecznie przełożona została właśnie na sierpień, kiedy to przypada Święto Wojska Polskiego.  

 

W biegu wystartować mogą także amatorzy, bo dystans jaki będzie do pokonania jest symboliczny. Wynosi on 1963 metrów i nawiązuje do roku śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych – Józefa Franczaka ps. „Lalek” zastrzelonego przez żołnierzy ZOMO.

 

W tym roku Miejskie Centrum Sportu przygotowało dla startujących nową trasę. Będzie ona prowadzić alejkami parku Samujjły na os. Binków. Przebiec trzeba będzie 2,5 pętle. Jedna z nich liczyć będzie blisko 800 metrów. Tym razem nie będzie prowadzony pomiar czasu. Co jednak ważne, na pokonanie trasy organizatorzy dają maksymalnie 30 minut.

 

Aby wystartować w Biegu Tropem Wilczym trzeba się wcześniej zarejestrować na stronie dostartu.pl. Nie ma jednak co zwlekać, bo zapisy trwają jeszcze do najbliższego piątku, 13 sierpnia do o godz. 12:00. Na ten moment wolnych zostało ponad 70 miejsc. Start w biegu jest bezpłatny.

 

Wystartować może każdy, kto czuje się na siłach i w dniu biegu będzie mieć ukończone co najmniej 16 lat. Z tym, że osoby niepełnoletnie muszą mieć pisemną zgodę rodzica lub prawnego opiekuna. Na amatorów biegania czekają darmowe pakiety startowe, a w nich koszulka, medal, zeszyty komiksowe „Wilcze tropy” przygotowane przez warszawski oddział IPN-u. Organizatorzy zadbają o to, aby każdy zapisany zawodnik był wyposażony w maseczkę.

 

Dodatkowo Miejskie Centrum Sportu przygotowało niespodziankę. Biegacze, którym nie udało się zdobyć medalu w ubiegłym roku, mają jeszcze taką szansę. Jest to o tyle ważne, że w połączeniu z tegorocznym, a także przyszłorocznym stworzą one jedną całość. MCS medali z 2020 roku ma jeszcze blisko 30. Co zrobić, by je otrzymać? Przebiegnij dystans 1963 metrów, wyślij do MCS-u zdjęcie po ukończonym zadaniu i odbierz swój medal. Dzięki temu, biegnąc w tym roku, możesz zdobyć drugą część medalu-układanki.

 

 „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” to wydarzenie ogólnopolskie, które co roku odbywa się w ponad 400 polskich miastach. To jego dziewiąta edycja, a czwarta w Bełchatowie. Zawody mają w symboliczny sposób upamiętnić żołnierzy polskiego podziemia, którzy w latach 1944-1963 walczyli przeciw ZSRR. Do tej pory bieg odbywał się w okolicach 1 marca, czyli Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

 

ADA

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl