Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

bieg www okW bełchatowskiej "Piątce szytej na miarę" pobiegli zawodnicy z różnych zakątków Polski

 

Ponad 140 zawodników pobiegło w „Piątce szytej na miarę”. Do pokonania mieli dystans 5 km. W drugiej odsłonie bełchatowskiego biegu ulicznego udział wzięło także dziesięć rodzinnych drużyn, które rywalizowały na trasie liczącej 2,5 km.


W niedzielne przedpołudnie, 23 października, w centrum Bełchatowa toczyła się biegowa rywalizacja. Na linii stgartu II odsłony biegu ulicznego „Piątka szyta na miarę” stanęło 141 zawodników z naszego miasta, ale nie tylko. Do naszego miasta przyjechali zarówno profesjonalni biegacze, jak i amatorzy z różnych zakątków Polski. Gościliśmy sportowców m.in. z Piotrkowa, Kamieńska, Łodzi, Kielcz, Wronowa, Radomska, Częstochowy, Sieradza, Kamieńska, Zedlowa czy Wielunia. W biegu głównym, jak sama nazwa imprezy wskazuje, rywalizacja toczyła się na dystansie 5 km. – Przygotowaliśmy 150 miejsca i już po kilku dniach od startu zapisów lista startowa się zapełniła. Ostatecznie wystartowało 141 zawodników. Pokazuje to, że bieganie jest bardzo popularną aktywnością w naszym mieście. Poza tym nasze miasto staje się także coraz bardziej rozpoznawalnym miejscem na polskiej mapie biegowej, o czym świadczy chociażby liczba zawodników, jacy do nas zawitali – mówił tuż przed startem dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie Paweł Woźniak.


Biegacze mieli do pokonania dwie liczące 2,5 km pętle. Trasa posiadająca atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki wiodła w samym centrum miasta. Zarówno start, jak i meta, zlokalizowane byo na placu Narutowicza. Zawodnikom można było kibicować na ulicach: Lecha i Marii Kaczyńskich, Placu Wolności, Czyżewskiego, Północnej, Grota Roweckiego, Bawełnianej i Pabianickiej. W kategorii Open wśród mężczyzn linię mety najszybciej przekroczył Sylwester Lepiarz z Wronowa (00:15:13:82). - Ciężko było, trochę wiatru, ale trasa naprawdę szybka, choć dużo zakrętów. Z drugiej strony właśnie na tych zakrętach można było nieco odpocząć. Co do biegu jestem bardzo zadowolony, tym bardziej, że kilka dni przed startem byłem lekko podziębiony. Cieszy mnie również czas, w jakim pokonałem te 5 km – podsumował swój start zwycięzca. Na podium kategorii open mężczyzn stanęli także Tomasz Biskupski z Sukowa (00:15:13:87) i Piotr Jaśtal z Domaszowic (00:15:53:75). Z kolei wśród pań najlepsza okazała się Małgorzata Czarnota z Jastrzębia (00:18:16:93), tuż za nią uplasowały sie natomiast Anna Kovalenko z Chersonia 00:18:31:68) i Sylwia Hałaczkiewicz z Bełchatowa (00:18:38:39). Podczas biegu prowadzona była także rywallizacja w kilku kategoriach wiekowych: K20 (kobiety między 16 a 39 rokie życia), K40 (kobiety od 40 roku życia), i analogicznie wśród mężczyzn – M20 i M40. Szczegółowe wyniki znaleźć można na stronie e-gepard.eu.

 

Na linii startu stanęły również całe rodziny, które rywalizowały w specjalnie przygotowanej kategorii. W biegu rodzinym wystartowało dziesięć trzyosobowych drużyn, które do pokonania miały jedną 2,5-kilometrową pętlę. W tej kategorii najszybsza okazała się drużyna, której kapitanem był Konrad Paradecki. Na drugim stopniu podium stanęła drużyna Pawła Borowika, na trzecim zaś – Mileny Kałuży.

 

>>> Zobacz fotogalerię: II Bieg uliczny "Piątka szyta na miarę"

 

Wszystkim zawodnikom, którzy wystartowali w tegorocznej, drugiej juz odsłonie, bełchatowskiej „Piątki szytej na miarę” gratulujemy i dziękujemy za moc dostarczonych sportowych emocji. Już dziś zapraszamy do startu w kolejnym biegu ulicznym, jaki w naszym mieście odbędzie się już w listopadzie. Mowa o „Piętnastce”. - Można powiedzieć, że „Piątka szyta na miarę” to swojego rodzaju preludium do najważniejszego wydarzenia biegowego w naszym mieście, jakim od wielu lat jest „Bełchatowska Piętnastka”. Na ten moment mamy zapisanych już ponad 600 uczestników, a limit mamy ustawiony na 700 osób. Tak więc jeśli ktoś jeszcze chciałby się zapisać, jest taka szansa. Termin zgłoszeń upływa bowiem 14 listopada. Wszystkich niezdecydowanych zachęcam gorąco – dodał dyrektor MCS w Bełchatowie Paweł Woźniak. Link do zapisów na „Bełchatowską Piętnastkę” znaleźć można na stronie Miejskiego Centrum Sportu.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl