Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Bełchatowska Piętnastka przyciąga zawodników nie tylko z Polski, ale także Europy; fot./archiwumBełchatowska Piętnastka przyciąga zawodników nie tylko z Polski, ale także Europy; fot./archiwum

 

To już pewne – po dwóch latach przerwy wraca Bełchatowska Piętnastka. Ten największy w kalendarzu miejskich imprez sportowych bieg odbędzie się 21 listopada. Zapisy ruszą punktualnie w południe w środę, 22 września. Miejskie Centrum Sportu przewiduje, że na linii startu może stanąć około 700 biegaczy.

 


Rusza kolejna, dwudziesta czwarta już odsłona Bełchatowskiej Piętnastki. Do biegu zostało dokładnie 61 dni – zawodnicy na linii startu zameldują się 21 listopada. Zgłoszenia do udziału w Bełchatowskiej Piętnastce będą przyjmowane tylko i wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się TUTAJ. Zapisy ruszą w środę, 22. września, o godz. 12:00, i potrwają aż do poniedziałku, 15 listopada, do godz. 23:59. W przypadku biegu na dystansie 15 km limit wynosi 500 uczestników, a opłata startowa to 45 złotych. Z kolei w rywalizacji na 5 km obowiązujący limit uczestników to 200, a wpisowe wynosi 30 złotych. Jeżeli zostaną wolne miejsca, to każdy, kto nie zapisze się do udziału w wybranym biegu, w obowiązującym terminie będzie mógł to zrobić jeszcze w sobotę, 20 listopada, w biurze zawodów.

 

Podobnie, jak w latach poprzednich, chętni będą mieć do pokonania wybrany przez siebie dystans: 15 lub 5 km. Jak informuje organizator, Miejskie Centrum Sportu, tegoroczna, zmieniona trasa, sprzyjać ma osiągnięciu rekordów życiowych. Prowadzić ona będzie początkowo ulicą Dąbrowskiego, a następnie w prawo ulicą Czyżewskiego aż do nawrotki między Letnią a Poranną. Następnie biegacze wrócą ulicą Czyżewskiego do Staszica, gdzie skręcą w lewo i będą biec prosto przez rondo im. Ryszarda Kaczorowskiego aż do ulicy Jasnej. Później uczestnicy Bełchatowskiej Piętnastki wybiegną w prawo w ulicę Okrzei, aby zatoczyć pętlę i, skręcając ponownie w prawo, dobiec do strefy finiszera znajdującej się tuż przed Halą Energia przy ulicy Dąbrowskiego.

 

Ważne!

 

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów związanych z organizacją 24. Biegu Ulicznego „Bełchatowska Piętnastka” z powodu pandemii COVID-19 i związanych z nią obostrzeń w terminie 21 listopad 2021 roku (niedziela) wydarzenie dojdzie do skutku dzięki wykorzystaniu profesjonalnych i współczesnych technologii wirtualnych.


Bieżące informacje dotyczące Bełchatowskiej Piętnastki można znaleźć klikając w poniższe linki:

 

 

AP/MCS

 

Bełchatowska Piętnastka wystartuje już po raz 24.Bełchatowska Piętnastka wystartuje już po raz 24.

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl