Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Wśród startujących będą także bełchatowianie Wśród startujących będą także bełchatowianie

 

Gratka dla fanów rowerowych trików. Już w sobotę, 13 sierpnia na pumptrucku zagości „Nie Pompujesz – Nie Jedziesz”. To ogólnopolski cykl zawodów, na który zjeżdżają najlepsi rowerzyści z kraju. Do rywalizacji staną także bełchatowianie. Będzie sporo ekstremalnych emocji, warto więc przyjść i kibicować zawodnikom.

 

 

Po raz kolejny już miasto, Miejskie Centrum Sportu i fundacja Sfera Sportu włączają się w organizację jednego z największych w Polsce cyklu zawodów na pumptruckach. Mowa o „Nie Pompujesz – Nie Jedziesz”. Do Bełchatowa, na rywalizację w siódmej rundzie, przyjadą spragnieni ekstremalnych emocji rowerzyści. Do startu zapisało się 100 osób, wśród nich finalista Mistrzostw Świata, a także bełchatowianie.

 

W pięciu kategoriach (kids, junior, amator, kobiety, pro) będą walczyć o punkty do klasyfikacji generalnej. Zawodnicy, którzy w ostatecznym rozrachunku – po wszystkich rundach – będą mieć ich najwięcej, zostaną najszybszymi zawodnikami i zawodniczkami w Polsce. Ponadto zwycięzcy kategorii PRO i kobiety pojadą na rundę Mistrzostw Świata do czeskich Tošovic. Jest więc o co walczyć.

 

- W akcji będzie można zobaczyć najlepszych zawodników z kraju, którzy z pewnością dostarczą wielu, sportowych emocji. Tego dnia Bełchatów stanie się stolicą polskiego roweru. Zapraszamy mieszkańców na os. Binków do kibicowania zawodnikom – powiedział Paweł Woźniak, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

 

Zawody oficjalnie wystartują o godz. 16:00. Ale tak naprawdę już od godz. 14:00 będzie można oglądać przejazdy, zawodnicy będą się bowiem rozgrzewać i trenować. O godz. 18:35 wystartują play-offy, w których zmierzą się najlepsi startujący ze wszystkich kategorii. Dekoracja zwycięzców zaplanowana jest natomiast na godz. 21:00. Warto dodać, że najmłodsi – wszyscy zawodnicy w kategorii kids i junior – zostaną zaproszeni na podium i otrzymają pamiątkowe medale, bez znaczenia na wynik.

 

Cykl, który od początku wywołuje dużo pozytywnych emocji, to nie tylko sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa i znakomicie spędzony czas. Na zawodników i oglądających czekać będzie strefa chillout’u z leżakami, food truck oraz i spiker znany z pokazów Sound of Gravity.   

 

ADA

 

Ogólnopolskie Ogólnopolskie "Nie Pompujesz - Nie Jedziesz" już kolejny raz gości w Bełchatowie

Harmonogram zawodów Harmonogram zawodów

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl