Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportMłodzi bełchatowscy lekkoatleci z medalami

Młodzi bełchatowscy lekkoatleci z medalami

Doskonałą formę potwierdzili m.in. Amelia Zochniak i Jakub Bracki; fot. UKS Czempion i BKLDoskonałą formę potwierdzili m.in. Amelia Zochniak i Jakub Bracki; fot. UKS Czempion i BKL

5 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe – to dorobek medalowy ostatnich dni młodych bełchatowskich sportowców. Podczas zawodów w Toruniu, Aleksandrowie Łódzkim oraz Łodzi miejscy stypendyści – zawodnicy BKL-u i UKS Czempion – pokazali swoją doskonałą sportową formę. Udowodnili również, że są w czołówce młodych, polskich lekkoatletów.

Sezon halowy to ważny element sprawdzenia, jak przebiega proces szkoleniowy lekkoatletów. Ostatnie starty zawodników dwóch bełchatowskich klubów pokazały, że podczas treningów dają z siebie wszystko, co przynosi doskonałe rezultaty. Podopieczni Łukasza Mantyka (Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny) oraz Dariusza Rybarczyka (UKS Czempion) nie tylko stawali na podium, ale bili również swoje rekordy życiowe. Jak podkreślają szkoleniowcy, cieszą nie tylko zdobyte medale, ale także wysoki sportowy poziom.

Pod koniec stycznia zawodnicy Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego wzięli udział w  4. Mityngu Pamięci Ireny Szewińskiej w Toruniu. W zawodach rozgrywanych w kategoriach wiekowych U16, U14 U 12 i U10 wzięło udział prawie 1200 zawodniczek i zawodników z całej Polski. Najlepiej spisała się Alicja Morawiec, która w kategorii U14 zdobyła dwa medale. Srebro wywalczyła w biegu na 60 m, jednocześnie osiągając rekord życiowy 8,22 s. Natomiast w biegu na 200 m nie dała szans rywalkom. W świetnym stylu pobiegła po złoto osiągając kolejny rekord życiowy – 27,49 s., co plasuje ją na drugim miejscu na listach krajowych na tym dystansie w kategorii U14. Z Torunia z medalem również wrócił Oskar Staryga, który w biegu na 200 m zdobył srebro z czasem 27,52 s.

Kiedy młodsze koleżanki i koledzy walczyli o jak najlepsze wyniki w Toruniu, kolejne rekordy bił Jakub Bracki. W ramach przygotowań do Mistrzostw Polski wystartował w Aleksandrowie Łódzkim, gdzie z wynikiem 14,69 m odniósł zwycięstwo w trójskoku. Warto podkreślić, że kilka dni wcześniej w stolicy województwa kujawsko-pomorskiego skoczył 15, 21 m, co dało mu aktualnie 11. miejsce w Europie i 15. na świecie.

Ostatni weekend także przyniósł sukcesy młodym bełchatowianom. 6 lutego w Halowych Mistrzostwach województwa łódzkiego młodzików U-16 w lekkiej atletyce „złotą” formę potwierdziły zawodniczki UKS Czempion. Na najwyższych stopniach podium stanęły trzy Czempionki. Anna Olczyk na 60 m ppł z wynikiem 9,23 s zdeklasowała rywalki wygrywając z drugą 0,5 sekundy. Z kolei Amelia Zochniak na linię mety na dystansie 600 m przekroczyła z czasem 1:38,90s (PB) i była szybsza od kolejnej rywalki o 10 sekund. Fantastyczną formę potwierdziła także Małgorzata Domagała, która nie miała sobie równych w biegu na 60 m (7,89 s – PB i wyrównanie Okręgu młodziczek. Natomiast Szymon Kleczyk zdobył srebro na dystansie 1000 m (2:57,83 s – PB).

Z zawodów medale przywieźli również zawodnicy Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego. Jakub Pożycki w wieloskoku ustanowił rekord życiowy osiągając 10,87 m i wywalczył srebrny medal, zaś Nikodem Dymiński w skoku w dal ze swoim rekordem życiowym 5,25 m wskoczył na najniższy stopień podium. Brązowy medal z tej imprezy przywiózł także Julian Gurazda, który w skoku wzwyż osiągnął wynik 160 cm i tym samym ustanowił nową „życiówkę”.

Wszystkim utalentowanym młodym sportowcom gratulujemy osiągniętych wyników i trzymamy kciuki za kolejne udane starty.

AP

Anna Olczyk zdobyła złoto w biegu na 60 m ppł, fot. UKS CzempionAnna Olczyk zdobyła złoto w biegu na 60 m ppł, fot. UKS Czempion

Małgorzata Domagała nie miała sobie równych w biegu na 60 m; fot. UKS CzempionMałgorzata Domagała nie miała sobie równych w biegu na 60 m; fot. UKS Czempion

Szymon Kleczyk zdobył srebro na dystansie 1000 m; fot. UKS CzempionSzymon Kleczyk zdobył srebro na dystansie 1000 m; fot. UKS Czempion

Z medalami wrócili także Alicja Morawiec (złoto i srebro) i Oskar Staryga (srebro); fot. BKLZ medalami wrócili także Alicja Morawiec (złoto i srebro) i Oskar Staryga (srebro); fot. BKL