Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Na zdjęciu młodzi piłkarzeMłodzi piłkarze udowodnili, że są niezwykle utalentowani piłkarsko

 

16 drużyn, blisko 200 młodych piłkarzy i footballu w roli głównej - tak wyglądał ogólnopolski turniej piłki nożnej „Bełchatów CUP 2022”. Były spektakularne gole, fantastyczne parady bramkarzy i niezliczone przebojowe akcje w wykonaniu 9-letnich adeptów piłki nożnej.

 

W minioną sobotę, 18 czerwca, stadion miejskim był areną zmagań młodych piłkarzy. W ogólnopolskim turnieju. W „Bełchatów CUP 2022” udział wzięło 16 drużyn, w których grali zawodnicy urodzeni w 2013 roku i młodsi. – Tak naprawdę droga do zawodowej gry w piłkę nożną zaczyna się już w wieku szkolnym. Dlatego też wspieramy każdą inicjatywę, która może pomóc naszym dzieciom i młodzieży w odkryciu drzemiących w nich talentów sportowych. A taki turniej, jak Bełchatów CUP z pewnością pomoże im w rozwoju ich umiejętności, a także pokaże, że rywalizacja fair play jest czymś wspaniałym – mówi Paweł Woźniak, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.


Do Bełchatowa przyjechały składy z całej Polski. Na murawie zaprezentowały się: Radomiak Radom, Wisła Płock, AKS SMS Łódź, AP Reissa Kępno, Młody Widzew, ŁKS Łódź, BE A STAR FOOTBALL Wilczki Warszawa, Młode Talenty Toruń, Wisełka Fordon Bydgoszcz, FC Wrocław Academy, Sportowa Częstochowa, Beniaminek Radom, Pogoń Zduńska Wola, Mundialito Grójec, a także dwa zespoły PGE GKS Bełchatów. – Nasze założenie od samego początku było takie, aby drużyn w turnieju było jak najwięcej. Cieszy nas bardzo wysoki poziom zawodów, który zapewnili niezwykle utalentowani piłkarze. Widać też, że wszyscy zawodnicy są uśmiechnięci i zadowoleni, co stanowi dodatkową wartość naszego turnieju – mówił w trakcie rozgrywek Szymon Serwa, prezes Fundacji Akademia GKS Bełchatów, która wspólnie z miastem i MCS-em zorganizowała zawody.


Podczas turnieju nie była prowadzona klasyfikacja. Oznacza to, że nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy. Nagrody zawodnikom wręczył dyrektor Miejskiego Centrum Sportu Paweł Woźniak, który jednocześnie pogratulował drzemiącego w nich sportowego i piłkarskiego potencjału.

 

AP

 

Medale młodym piłkarzom wręczył dyrektor MCS-uMedale młodym piłkarzom wręczył dyrektor MCS-u

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl