Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportMłode Czempionki zostały Mistrzyniami Polski

Młode Czempionki zostały Mistrzyniami Polski

Zawodniczki UKS Czempion podczas ostatnich Mistrzostw Polski U16 stanęły na najwyższym stopniu podium; fot./UKS CzempionZawodniczki UKS Czempion podczas ostatnich Mistrzostw Polski U16 stanęły na najwyższym stopniu podium; fot./UKS Czempion

Złoty i brązowy krążek – to dorobek zawodniczek UKS Czempion podczas ostatnich PZLA Mistrzostw Polski U16. Podczas zawodów w Karpaczu po raz kolejny udowodniły, że są w ścisłej czołówce młodych polskich lekkoatletów.

Ostatnie PZLA Mistrzostwa Polski U16, jakie rozegrane zostały w ostatni weekend września na stadionie olimpijskim im. I. Szewińskiej w Karpaczu, potwierdziły wysoką formę zawodniczek UKS Czempion. Bełchatowianki przywiozły z nich dwa krążki, w tym ten najcenniejszy – złoty.

W sztafecie 4×100 m na linii startu ustawiły się: Julia Jończyk, Małgorzata Domagała, Amelia Zochniak i Anna Olczyk. Ostatnia zawodniczka sztafety na metę wbiegła z czasem 48,82 s, co dało najwyższy stopień podium. Warto odnotować, że świeżo upieczone Mistrzynie Polski U16 miały dość dużą, bo liczącą aż 0,72 s, przewagę nad kolejną sztafetą. LKS Vectra Włocławek bieg ukończyła bowiem z czasem 49,54 s.

Złoto sztafety to nie jedyny sukces, jakim w zawodach rozgrywanych 25 i 26 września w Karpaczu mogą pochwalić się młode czempionki. Amelia Zochniak z czasem 43,71 s zdobyła indywidualnie brąz w biegu na 300 m ppł.
Wszystkim zawodniczkom oraz ich trenerom gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych udanych, medalowych startów.

Pełne wyniki wszystkich konkurencji rozgrywanych podczas PZLA Mistrzostwa Polski U16 znaleźć można na stronie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki TUTAJ (https://www.pzla.pl/file/8810-rezultaty.pdf).

AP

Mistrzyniami polski U16 zostały: Julia Jończyk, Małgorzata Domagała, Amelia Zochniak i Anna Olczyk; fot./UKS CzempionMistrzyniami polski U16 zostały: Julia Jończyk, Małgorzata Domagała, Amelia Zochniak i Anna Olczyk; fot./UKS Czempion

Czempionki na metę wbiegły z czasem 48,51 s; fot. UKS CzempionCzempionki na metę wbiegły z czasem 48,82 s; fot. UKS Czempion