Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

szachiści podziękowanie 9131Prezydent Czechowska i wiceprezydent Politański spotkali się z zawodnikami i trenerami UKS "Jedynka" Bełchatów

 

Bełchatów ma kolejnych mistrzów Polski. Drużyna Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” wywalczyła złote medale mistrzostw kraju w szachach szybkich. Zawody odbyły się w Pokrzywnej, w ramach Ogólnopolskich Igrzysk Dzieci. Z zawodnikami i trenerami spotkała się w środę, 5 czerwca, prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska oraz wiceprezydent Łukasz Politański, którzy pogratulowali im wyniku i życzyli kolejnych sukcesów.W walce o Mistrzostwo w Pokrzywnej wzięło udział 27 najlepszych drużyn szkolnych ze wszystkich 16 województw. W zespole „UKS” Jedynka wystąpiło pięć osób: Adrianna Banasiak, Weronika Bukała, Kacper Jaśkiewicz, Franciszek Leski i Maciej Turowski. Zawodnicy trenują pod okiem Kazimierza Kwapisiewicza i Tomasza Pacholca.


Prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska złożyła mistrzom gratulacje. – Cieszę się, że w naszym mieście jest młodzież, dla której gra w szachy jest nie tylko sportowym wyzwaniem, ale także pasją. To wyjątkowa dyscyplina – wymaga od zawodnika strategicznego myślenia, koncentracji i szybkiego reagowania, przez co uczy młodego człowieka radzenia sobie w wielu różnych sytuacjach życiowych – zaznacza prezydent.


Czworo zawodników rozpoczęło trenować szachy w 2015 roku, a kapitan drużyny Kacper Jaśkiewicz rok wcześniej. Z roku na rok drużyna osiąga coraz lepsze wyniki, w minionym roku na tych samych mistrzostwach zajęli drugie miejsce. – W tym roku jechaliśmy na turniej jako faworyci, ale mieliśmy czwarty numer startowy, a to ma w takim turnieju znaczenie – komentuje trener Kazimierz Kwapisiewicz. – Przed turniejem mówiłem, że plan minimum to jest pierwsze miejsce, a plan maksimum to wygranie wszystkich meczów. To drugie się nie udało, ponieważ zanotowaliśmy 9 wygranych i dwa remisy, ale mieliśmy zdecydowanie najrówniejszą drużynę, gdyż te ostatnie mecze wygrywaliśmy naprawdę wysoko. Dzieci się rozkręciły od drugiego dnia, jak już weszły w rytm zawodów – dodał Kwapisiewicz.


Jak podobały się rozgrywki zawodnikom? – Turniej był fajny, cieszę się z sukcesu drużyny. Bardzo stresujące jest jak zdarza się tak, że inni grają, a ja ich oglądam, ale potem jest i tak duża radość, kiedy te mecze wygrywamy. Pierwsze mecze były trudne, jeszcze nie graliśmy tak, jak byśmy chcieli. Trudny był też ten ostatni mecz, kiedy walczyliśmy o zwycięstwo w turnieju – mówi Adrianna Banasiak. – Lubię grać w szachy, ponieważ dają mi dużo satysfakcji. Jest to bardzo pouczająca gra i uczy podejmować mądre decyzje – dodaje młoda zawodniczka UKS „Jedynki”.


– Sukces młodzieży jest wynikiem ich ciężkiej pracy, ale także doskonałej opieki trenerskiej i wzajemnego zaufania. Wywalczone złoto potwierdza, że najwyższe cele można osiągać jeśli połączymy talent i zaangażowanie młodych sportowców z odpowiednio prowadzonym oraz przemyślanym treningiem – dodaje prezydent Czechowska. – Dziękuję, że pomagacie uczniom rozwijać ich talenty i zainteresowania. Dzięki temu nabierają oni przekonania, że ciężką pracą, konsekwencją i zaangażowaniem można wiele osiągnąć. Życzę kolejnych sukcesów w pracy trenerskiej, dydaktycznej, a także dumy z wyników osiąganych przez społeczność „Jedynki” – prezydent skierowała swoje słowa do trenerów Uczniowskiego Klubu Sportowego

MJ


szachiści podziękowanie 9121Zawodnicy otrzymali upominki i listy gratulacyjne

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl