Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Wiceprezydent Łukasz Politański podziękował zawodnikom za reprezentowanie miasta na sportowych arenachWiceprezydent Łukasz Politański podziękował zawodnikom za reprezentowanie miasta na sportowych arenach

 

Ogromny sukces miejskich stypendystek. Natalia Ciążyńska oraz Olena Papuga z Mistrzostw Europy w Taekwon-Do przywiozły srebrne i brązowe medale. Z zawodniczkami oraz zawodnikami Bełchatowskiej Akademii Taekwon-Do spotkał się wiceprezydent Bełchatowa, który w imieniu prezydent Marioli Czechowskiej pogratulował dotychczasowych sukcesów oraz życzył kolejnych równie udanych występów.


Bełchatów może pochwalić się kolejnymi osiągnięciami młodych sportowców. Tym razem uprawiających sztuki walki. Nasze miasto, a także barwy klubowe, fantastycznie reprezentowały dwie zawodniczki Bełchatowskiej Akademii Taekwon-Do. Natalia Ciążyńska oraz Olena Papuga, tegoroczne sportowe stypendystki Bełchatowa, z majowych Mistrzostw Europy w chorwackim Poreču przywiozły cztery krążki. Dwa srebrne medale wywalczyły w układach drużynowych, indywidualnie zaś Natalia została wicemistrzynią Europy w testach siły, Olena natomiast stanęła na trzecim stopniu podium w walkach indywidualnych. Ze świeżo upieczonymi medalistkami, a także ich klubowymi koleżankami, kolegami i trenerami, spotkał się wiceprezydent Bełchatowa, Łukasz Politański.

 

– Mam ogromny szacunek dla wszystkich, którzy uprawiają sport, czy to amatorsko, czy zawodowo. Udowadniacie, że można dziś żyć inaczej, pięknie łączyć obowiązki domowe i szkolne ze sportową pasją. Serdecznie gratuluję Wam każdego sukcesu, na który ciężko pracujecie podczas swoich wielogodzinnych treningów. Zasłużyliście w pełni na nasz podziw i uznanie – mówi wiceprezydent Politański. – Jednocześnie życzę Wam kolejnych fantastycznych startów, po których o Bełchatowie  będzie słychać nie tylko w naszym kraju, ale także w Europie. Już dziś dziękuję Wam za to serdecznie, bo to najlepsza promocja naszego miasta – dodaje wiceprezydent.


Jak mówi jedna z medalistek, Olena Papuga, sukces na międzynarodowej arenie nie przychodzi sam z siebie. – Trenuję taekwon-do już od dziewięciu lat. W tym roku dostałam się do kadry narodowej i od raz udało mi się stanąć na podium Mistrzostw Europy. To dla mnie wielkie wyróżnienie, ale także dowód na to, że warto ciężko pracować – mówi zawodniczka.


Stypendystkom miasta, a także ich koleżankom i kolegom z klubu gratulujemy fantastycznych osiągnięć na sportowych arenach. Jednocześnie życzymy, aby z każdego startu przywozili kolejne medale.

 

AP

 

Miejskie stypendystki, Natalia i Olena, w tym roku dołączyły do kadry narodowej Miejskie stypendystki, Natalia i Olena, w tym roku dołączyły do kadry narodowej

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl