Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Natalia Wójcik i Dawid Tatara potwierdzili wysoką sportową dyspozycję; fot. BKLNatalia Wójcik i Dawid Tatara potwierdzili wysoką sportową dyspozycję; fot. BKL

 

Kolejny sukces bełchatowskich lekkoatletów. Z Mistrzostw Polski U20, które rozegrane zostały w Rzeszowie, Natalia Wójcik i Dawid Tatar z BKL-u przywieźli dwa krążki – brązowy i srebrny. Gratulujemy!


W miniony weekend (10 – 12 lutego) blisko tysiąc młodych zawodników reprezentujących ponad 200 klubów lekkoatletycznych stanęło do rywalizacji w Hali Uniwersytetu Rzeszowskiego. To właśnie w stolicy województwa podkarpackiego rozegrane zostały Halowe Mistrzostwa Polski U20. Wśród startujących byli także reprezentanci Bełchatowa, którzy po raz kolejny zaliczyli udane występy. Mowa o Natalii Wójcik i Dawidzie Tatarze, którzy na co dzień trenują w Bełchatowskim Klubie Lekkoatletycznym.


Po rocznej przerwie w startach spowodowane groźną kontuzją podopieczna trenera Łukasza Mantyka wróciła do wysokiej formy, co potwierdziła na zawodach. W biegu finałowym na 60 m Natalia Wójcik uzyskała wynik 7,66s, który przyniósł jej brąz. Z kolei jej klubowy kolega – Dawid Tatara – zaliczył fantastyczny start na 200m. Młody zawodnik BKL-u linię mety przekroczył po 21,32s, tym samym zdobywając srebrn medal. Warto podkreślić, że bełchatowianina pobiegł zaledwie o 0,2s wolniej od zwycięzcy i rekordzisty Polski na tym dystansie – Marka Zakrzewskiego.


Młodym bełchatowianom gratulujemy świetnych halowych występów. To dowód ich wysokiej dyspozycji, co może być dobrym prognostykiem przed letnimi startami stadionowymi.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl