Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz oraz uczestnicy wirtualnej sztafety miast partnerskichWiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz pogratulował wspaniałych wyników wszystkim uczestnikom

 

Bełchatowianie, którzy zakończyli tegoroczną Wirtualną Sztafetę Miast Partnerskich Bełchatów – Csongrád, odebrali dziś medale i nagrody. W imieniu prezydent Bełchatowa Marioli Czechowskiej zawodnikom pogratulował wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz. W trzytygodniowym sportowym wyzwaniu udział wzięło 18 mieszkańców naszego miasta oraz 69 Węgrów.

 

Druga już odsłona Wirtualnej Sztafety Miast Partnerskich okazała się ogromnym sukcesem. Śmiałkowie, którzy podjęli wyzwanie, do wykonania mieli jedno zadanie – w ciągu trzech tygodni pokonać jak największy dystans. Można było biec, jechać na rowerze bądź maszerować z kijkami. Do rywalizacji stanęło 87 zawodników: Zarejestrowali ponad 500 aktywności sportowych, które z kolei przełożyły się na łączny dystans ponad 6,8 tys. km. Wszyscy udowodnili, że związek obu miast (Bełchatowa i węgierskiego Csongrádu ) to prawdziwa „Przyjaźń bez granic / Nieograniczona przyjaźń”.

 

Wśród 18 startujących bełchatowian rekordzistą w bieganiu okazał się Kamil Nadrowski, który w ciągu trzech tygodni pokonał aż 687 km. Drugie miejsce zajął Marcin Felisiak, pokonując 265 km, trzecie natomiast Sylwia Hałaczkiewicz z rezultatem 215 km. W przypadku nordic walking najwięcej kilometrów (197) przeszła Elżbieta Murlikiewicz z Bełchatowa. Na drugiej lokalcie uplasowała się Sylwia Hałaczkiewicz, która przeszła blisko 72 km, zaś na koncie Krzysztofa Szperny, który zajął trzecie miejsce, zapisujemy 57 km. Należy odnotować, że do rywalizacji w jeździe na rowerze zgłosili się wyłącznie mieszkańcy Csongrádu.

 

Z bełchatowianami startującymi w Wirtualnej Sztafecie spotkali się dyrektor Miejskiego Centrum Sportu Paweł Woźniak oraz wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz. – W imieniu pani prezydent Marioli Czechowskiej wszystkim Państwu dziękuję za udział w tym sportowym wydarzeniu i gratuluję osiągniętych wyników. Dziękuję za zaangażowanie i profesjonalne podejście do wyzwania, jakim bez wątpienia była sztafeta. Pragnę również przekazać słowa uznania od naszych węgierskich przyjaciół, którzy - podobnie, jak my - cenią sobie każdą wspólnie podejmowaną inicjatywę. Jednocześnie już dziś zapraszam Państwa oraz wszystkich bełchatowian do udziału w kolejnych tego typu przedsięwzięciach – powiedział wiceprezydent Matyśkiewicz.

 

>>> Zobacz fotogalerię: Wręczenie medali uczestnikom Wirtualnej Sztafety Miast PartnerskichWszyscy uczestnicy rywalizacji otrzymali pamiątkowe medale, które zapewniła strona węgierska. Z kolei dla osób, które uplasowały się na trzech pierwszych miejscach we wszystkich konkurencjach - zarówno w Bełchatowie, jak i na Węgrzech – nagrody oraz upominki przygotowało nasze miasto.AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl