Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportKolejne sukcesy młodych Czempionek

Kolejne sukcesy młodych Czempionek

Amelia Zochniak nie miała sobie równych na swoim koronnym dystansie; źródło foto: azs.lublin.pl/ Tomasz KasjaniukAmelia Zochniak nie miała sobie równych na swoim koronnym dystansie; źródło foto: azs.lublin.pl/ Tomasz Kasjaniuk

Trzy złote krążki i klubowe pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej – to dorobek miejskich stypendystek, zawodniczek UKS Czempion na ostatnich PZLA Mistrzostwach Polski U16. Podczas zawodów w Lublinie potwierdziły wysoką formę i po raz kolejny udowodniły, że są w ścisłej czołówce młodych polskich lekkoatletów.

Miniony weekend, utalentowane sportowo bełchatowianki mogą zaliczyć do wyjątkowo udanych. Na rozpoczęcie PZLA Mistrzostw Polski U16. Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego, które odbyły się na Stadionie Lekkoatletycznym w Lublinie, miejska stypendystka Amelia Zochniak zdobyła złoto na dystansie 300 m przez płotki. Rekordzistka Polski z czasem 43.21 s była szybsza od drugiej na mecie o ponad 1,5 s. Bełchatowianka zwyciężyła również w biegu na dystansie 80 m przez płotki, ustanawiając jednocześnie swój nowy rekord życiowy 11.52 s.

To nie jedyna zdobycz mistrzostw, po którą sięgnęły zawodniczki UKS Czempion. Sztafeta 4 x 100 m w biegu finałowym osiągnęła znakomity rezultat 49.54 s. Tym samym Roksana Załęczna oraz trzy miejskie stypendystkiAmelia Zochniak, Małgorzata Domagała i Anna Olczyk wywalczyły zwycięstwo. W efekcie na koncie bełchatowskiego klubu zapisano trzy złote krążki, co pozwoliło na zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej.

Zawodniczkom oraz ich trenerom gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych udanych, medalowych startów. Pełne wyniki wszystkich konkurencji rozgrywanych podczas PZLA Mistrzostwa Polski U16. Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego znaleźć można na stronie domtel-sport.pl.

Należy także wspomnieć o jeszcze jednym sukcesie Czempionek. Podczas PZLA Mistrzostw Polski w Sztafetach, które rozegrane zostały 17 i 18 września w Białymstoku, zawodniczki wygrały rywalizację w biegu rozstawnym 4 x 200m i obroniły tytuł Mistrzyń Polski, jaki wywalczyły w czerwcu ub.r. w Łodzi.

Na koniec, warto przypomnieć o jeszcze jednym ogromnym sukcesie Amelii Zochniak. Bełchatowianka wywalczyła brązowy medal w biegu na dystansie 400 metrów przez płotki podczas letniej edycji lekkoatletycznych Igrzysk Europejskich w Bańskiej Bystrzycy, które odbyły się w lipcu. To pierwszy medal w historii polskich startów na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy. To także nieoficjalny rekord Polski do lat 16. Do tej pory bowiem żadna europejska płotkarka przed 15 urodzinami, nie zeszła poniżej bariery 60 sekund. Amelii Zochniak się to udało osiągając rekord życiowy 59,90. Uzyskała także najlepszy wyniki w tym sezonie w Polsce w Kategorii U-18. O bełchatowiance zrobiło się głośno też w branżowych serwisach. Athletics News odnotował, że Amelia osiągnęła najlepszy na świecie wynik do lat 15.

AP

W Białymstoku Czempionki obroniły mistrzowski tytuł sprzed roku; fot./Tomasz KasjaniukW Białymstoku Czempionki obroniły mistrzowski tytuł sprzed roku; fot./Tomasz Kasjaniuk