Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Podczas marcowego turnieju w Wilnie Jakub Domurad pokazał się z bardzo dobrej strony/ fot. Polski Związek BokserskiPodczas marcowego turnieju w Wilnie Jakub Domurad (na zdjęciu na górze, pierwszy z prawej) pokazał się z bardzo dobrej strony/ fot. Polski Związek Bokserski

 

To już oficjalna wiadomość – bełchatowianin powalczy o tytuł Młodzieżowego Mistrza Świata w boksie olimpijskim. Mowa o Jakubie Domuradzie – miejskim stypendyście z 2019 roku oraz laureacie Nagrody Prezydenta Miasta Bełchatowa. Zawodnik Gardy Bełchatów został powołany do kadry narodowej na MMŚ Juniorów w Kielcach, które rozpoczną się w najbliższą sobotę, 10 kwietnia.

 


Ma niespełna 19 lat, boks trenuje od 3,5 roku, a już może poszczycić się licznymi sukcesami. Na jego koncie znajduje się m.in. tytuł Wicemistrza Polski juniorów w kategorii super ciężkiej powyżej 91 kg, reprezentował też Polskę na Mistrzostwach Europy Juniorów w Czarnogórze. Teraz Jakub Domurad został powołany do wąskiej kadry na zbliżające się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata Juniorów, które po raz pierwszy w historii odbędą się w naszym kraju. – Występ w kadrze i możliwość startu z orłem na piersi to marzenie każdego sportowca. Jestem szczęśliwy, że ciężka praca, jaką na każdym treningu wykonuję ze swoim trenerem, została doceniona. To dla mnie ogromne wyróżnienie – mówi Jakub Domurad.


Na co dzień Jakub trenuje w Sekcji Bokserskiej Garda Bełchatów pod skrzydłami Arkadiusza Żurawskiego, który mówi, że szansa, przed jaką staje jego podopieczny, to efekt połączenia olbrzymiego talentu i wysiłku wkładanego w jego rozwój. – Od pierwszego treningu wiedziałem, że Jakub może być bardzo ciekawym zawodnikiem. Sukcesy nie przychodzą jednak same. Tutaj potrzebne są upór, determinacja i wola walki, a tych Jakubowi z pewnością nie brakuje. Wie, o co walczy i po co to robi. Zawsze służę mu pomocą, ale do ringu wchodzi sam. Przed każdym turniejem powtarzam, żeby był najlepszą wersją siebie i boksował najlepiej, jak potrafi – dodaje trener Żurawski.


Decyzje o tym, kto ostatecznie reprezentować będzie Polskę na MMŚ Juniorów, zostały podjęte 6 kwietnia. Główny trener męskiej reprezentacji, Dariusz Kochanowski, nie kryje nadziei pokładanych w bełchatowianinie. - Wszyscy nasi pięściarze musieli zasłużyć i wygrać swoje walki, by awansować do finałów w Wilnie. Niesamowite wrażenie zrobił Kuba Domurad, który porozbijał w pierwszych rundach swoich przeciwników. W Niemczech raz przegrał, dwa razy wygrał, a na Litwie znów potwierdził potencjał. Ma czym uderzyć – czytamy na stronie Polskiego Związku Bokserskiego.


Turniej w Kielcach rozpocznie się w sobotę, 10 kwietnia, i potrwa dwa tygodnie. Wystartuje w nim w sumie dwudziestka młodych polskich bokserów - po 10 zawodniczek i zawodników. Wszystkim życzymy powodzenia.

 

AP

 

Trener Żurawski wierzy w umiejętności swojego podopiecznego, Jakuba Domurada; fot./Garda BełchatówTrener Żurawski wierzy w umiejętności swojego podopiecznego, Jakuba Domurada; fot./Garda Bełchatów

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl