Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

aniela lis helsingborgAniela Lis odebrała brązowy medal za swój wynik w przysiadzie: 77,5 kg


W szwedzkim Helsingborgu odbyły się mistrzostwa świata w trójboju siłowym, organizowane przez Międzynarodową Federację (IPF). Wystąpiły w nich dwie bełchatowianki, Ida i Aniela Lis. Młodsza z sióstr, Aniela, zdobyła brązowy medal w przysiadzie w kategorii wagowej do 47 kilogramów i zajęła czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej.Trójbój siłowy to sport, którego celem jest podniesienie jak największej ilości kilogramów w każdej z trzech konkurencji: przysiadzie, wyciskaniu leżąc i martwym ciągu. Na jedną konkurencję przypadają trzy próby, a najlepszy wynik zalicza się do klasyfikacji generalnej – składa się na nią suma wszystkich najlepszych wyników z trzech konkurencji. Mistrzostwa Świata w trójboju siłowym Helsingborgu to impreza, na którą Aniela i Ida przygotowywały się także dzięki wsparciu finansowemu, jakie udzieliło im miasto.


Aniela Lis, urodzona w 2002 roku bełchatowianka występowała w kategorii Sub-Juniors do 47 kg. W przysiadzie zanotowała 77,5 kg co dało jej trzecią pozycję w tej konkurencji i wejście na podium po odbiór brązowego medalu. W wyciskaniu leżąc zanotowała 45 kg, natomiast w martwym ciągu udało jej się zaliczyć 100 kg. Suma jej najlepszych wyników wyniosła 222,5 kg, co pozwoliło jej zająć czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej w tej kategorii wagowej. Lepsze od niej były o rok starsze reprezentantki Rosji i Kanady, a także urodzona w 2004 roku zawodniczka z Ukrainy.


Ida Lis, mistrzyni świata i Europy, występowała w kategorii Junior do 72 kg. W przysiadzie zajęła czwarte miejsce, dzięki wynikowi 170 kilogramów, natomiast w martwym ciągu sklasyfikowana została na dziewiątej pozycji za sprawą jedynej udanej próby – 180 kilogramów. Jeśli chodzi o wyciskanie leżąc, Ida „spaliła” wszystkie swoje trzy próby na 90 kilogramów, przez co nie mogła zostać włączona do klasyfikacji generalnej.


Występ sióstr można zobaczyć pod poniższymi linkami: Aniela w kategorii Sub-Juniors do 47 kg oraz Ida w kategorii Junior do 72 kg.


 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl