Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Matusz Górny i Oskar Łucki przywiźli z Baku złoty medal w sztafecie szwedzkiejMatusz Górny i Oskar Łucki przywieźli z Baku złoty medal w sztafecie szwedzkiej

 

Oskar Łucki i Mateusz Górny odebrali gratulacje za złoto zdobyte na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy. Podczas spotkania w bełchatowskim magistracie młodzi mistrzowie podzielili się wrażeniami i doświadczeniami przywiezionymi z Azerbejdżanu. Była to także doskonała okazja do podpisania umowy sponsorskiej między BKL-em a spółką WOD.-KAN.


Mateusz Górny i Oskar Łucki zdobyli złoty medal w sztafecie szwedzkiej. Mistrzostwo Europy zawodnicy Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego wywalczyli podczas 15. Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy, który odbywał się w Azerbejdżanie. Z młodymi mistrzami spotkał się wiceprezydent Bełchatowa, który przekazał list od prezydent Marioli Czechowskiej oraz pogratulował życiowego sukcesu. – Kiedy słyszy się o sukcesach bełchatowian to serce rośnie. Wasze sukcesy to zasługa olbrzymiego zaangażowania i ciężkiej pracy, nie możemy także pominąć pomocy trenera i całego klubu. Jesteście najlepszą reklamą i promocją Bełchatowa nie tylko w regionie i kraju, ale także na arenie międzynarodowej, za co z całego serca dziękuję – mówi wiceprezydent Politański.


Zaledwie miesiąc temu Mateusz i Oskar zostali Mistrzami Polski, a teraz zawodnicy Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego przywieźli złoty krążek z 15. Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy, który rozgrywany był w Baku. Na najwyższym stopniu podium stanęli w sztafecie szwedzkiej, czyli konkurencji, w której czterech zawodników kolejno pokonuje dystans 100, 200, 300 i 400 metrów. – Do Azerbejdżanu jechałem z nastawieniem, że wygramy. Mamy silny skład, więc byłem spokojny o wynik. Cieszę się, że miałem okazję wziąć udział w tak wielkiej imprezie. Teraz wiem, że poradzę sobie na każdych zawodach. Nauczyłem się radzić sobie ze stresem i myślę, że zaprocentuje to w moich kolejnych startach – mówi Oskar Łucki. Z kolei Mateusz Górny podkreśla, że emocji z finału nie da się z niczym porównać. – W głowie miałem tylko jedno: żeby nie zaliczyć falstartu. Na ten bieg wszyscy czekaliśmy z wielkimi nadziejami i nie chciałem zmarnować ciężkiej roboty chłopaków w eliminacjach. Kiedy już wiedziałem, że mamy złoto, nie potrafiłem powstrzymać swojej radości – dodaje Mateusz.


Zadowolenia z historycznego sukcesu nie kryje także trener Oskara i Matusza – Łukasz Mantyk. - Po to się trenuje młodych zawodników, żeby jechać na mistrzostwa Polski, Europy czy świata i przeżywać takie silne emocje. Kiedy chłopcy stali na podium i śpiewali hymn, zwyczajnie pękałem z dumy. Tym bardziej, że w biegu eliminacyjnym połowa składu to byli właśnie moi zawodnicy – podkreśla trener BKL Łukasz Mantyk.


W finale nastąpiły zmiany w składzie polskiej sztafety. Na linii startu stanęli Mateusz Górny, Oliwier Wdowik, Wiktor Gruzd i Patryk Grzegorzewicz, którzy uzyskali czas 1:53:39. Tym samym nasza ekipa była lepsza o ponad 20 sekund od Szwedów, którzy na metę dobiegli jako drudzy z czasem 1:54:03. Trzecie miejsce na podium przypadło Hiszpanom, ich czas to 1:54:68. To historyczny sukces Polaków, bowiem nigdy wcześniej biało-czerwona sztafeta nie zdobyła medalu na tego typu mistrzostwach.


Podczas spotkania w bełchatowskim magistracie została także podpisana, a raczej przedłużona na kolejne 1,5 roku, umowa sponsorska między spółką WOD.-KAN. a Bełchatowskim Klubem Lekkoatlatycznym. – Od dwóch lat wspieramy bełchatowski sport i młodych, uzdolnionych sportowców. Chcemy, aby dzięki naszemu wsparciu mogli oni realizować swoje pasje i spełniać marzenia. Niezmiernie się cieszę, że możemy dołożyć taką niewielką cegiełkę do sukcesów naszych sportowców – mówi prezes spółki WOD.-KAN. Piotr Pierzchała. Jak mówi z kolei prezes BKL, Artur Morawiec, finansowe wsparcie z pewnością pomoże naszym lekkoatletom walczyć o kolejne sukcesy. – Nasi zawodnicy osiągnęli już taki poziom sportowy, który wymaga większych nakładów finansowych. W pewnym momencie sport przestaje być zabawą, a staje się profesjonalny. Mówimy tu o specjalnej diecie, treningach czy o wyjazdach na zgrupowania w kraju i za granicą kilka razy w roku. To są naprawdę duże koszty, dlatego też cieszę się, że są firmy, które chcą wspierać młodych, uzdolnionych sportowo ludzi – cieszy się prezes Morawiec.

 

AP

 

Wiceprezydent Łukasz Politański pogratulował zawodnikom BKL-u zdobycia Mistrzostwa EuropyWiceprezydent Łukasz Politański pogratulował zawodnikom BKL-u zdobycia Mistrzostwa Europy

 

Spółka WOD.-KAN. przez kolejne 1,5 roku będzie wspierać finansowo zawodników BKLSpółka WOD.-KAN. przez kolejne 1,5 roku będzie wspierać finansowo zawodników BKL

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl