Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

sportowcy nagrody UKS czempion BKL 9859Zawodniczki UKS Czempion pobiły w sztafecie 4 x 200 m w swojej kategorii wiekowej rekord kraju

 

Powrócili do Bełchatowa z medalami i rekordem Polski. Zawodnicy UKS Czempion i BKL-u doskonale spisali się podczas czerwcowych Mistrzostw Polski w Wielobojach U16, U20. Listy gratulacyjne i upominki w imieniu prezydent Marioli Czechowskiej medalistom wręczył wiceprezydent Łukasz Politański.

 

- Możecie być przykładem dla swoich koleżanek i kolegów. Osiągacie doskonałe wyniki sportowe i pięknie reprezentujecie Bełchatów – mówił podczas spotkania z medalistami Łukasz Politański wiceprezydent Bełchatowa. To ciężka praca, którą wykonujecie zarówno wy młodzi sportowcy, jak i wasi rodzice, trenerzy i kluby – podkreślał wiceprezydent.      

A gratulować jest czego. Małgorzata Domagała, Amelia Zochniak, Julia Jończyki Anna Olczyk w Łodzi podczas Mistrzostw Polski pobiły rekord Polski z wynikiem 1:43:41. Zawodniczki UKS Czempion w sztafecie 4 × 200 m wywalczyły złoto. Jak mówią, wierzyły w to, że mogą wygrać ten bieg, najbardziej cieszy je jednak  pobity rekord kraju. – Stresowałyśmy się przed tym startem, ale kiedy już przybiegłyśmy, to było tylko szczęście. Trzymałyśmy kciuki, żeby Ania, która kończyła sztafetę, przybiegła jako pierwsza – mówi Julia Jończyk. Barbara Haładaj, która była rezerwową w tym biegu, wraz z dziewczynami wywalczyła brąz w sztafecie szwedzkiej.

Gratulacje odebrały również Marysia Kołodziejczuk i Maja Matyśkiewicz (UKS Czempion) oraz Natalia Wójcik (BKL), które reprezentowały wojewódzki skład sztafety szwedzkiej U16. Dziewczyny powtórzyły sukces z ubiegłego roku i ponownie sięgnęły po złoto. – Był stres i była presja, ale jesteśmy szczęśliwe z rezultatu – mówi Maja Matyśkiewicz złota medalistka w tej konkurencji.

Uhonorowani zostali również wicemistrzowie sztafety męskiej 4 × 200 m, w składzie Filip Chrosta, Oskar Łucki, Mateusz Górny, Jakub Bracki.

Za osiągnięte wyniki podczas 4. Mistrzostw Polski w Wielobojach (U16, U20) listami gratulacyjnymi i upominkami uhonorowano 12 młodych sportowców oraz ich trenerów Dariusz Rybarczyka UKS Czempion i Łukasza Mantyka BKL.

 

 

sportowcy nagrody UKS czempion BKL 9865Młodzi sportowcy zostali uhonorowani listami gratulacyjnymi i nagrodami za osiągnięcia sportowe podczas Mistrzostw Polski

 

sportowcy nagrody UKS czempion BKL 9865Zawodnicy UKS Czempion oraz BKL-u, medalistami Mistrzostw Polski w Wieloboju U16,U20

KR

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl