Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

W Bełchatowskiej Piętnasce sportowcy pobiegną już w niedzielę, 24 listopada W Bełchatowskiej Piętnasce sportowcy pobiegną już w niedzielę, 24 listopada

 

To już ostatni moment, aby internetowo zapisać się na tegoroczną Bełchatowską Piętnastkę. Biegacze, którzy chcą wystartować, a jeszcze się nie zapisali, mają czas do 15 listopada do północy. Na listach startowych jest juz blisko 900 osób, wśród nich sportowcy z Bełchatowa, ale też Wrocławia, Krakowa czy Łodzi. 

 

24 listopada wystartuje kolejna, 23 Bełchatowska Piętnastka - jeden z najstarszych biegowych imprez w regionie. Zamyka Bełchatowską Triadę, a także cykl biegów o puchar marszałka województwa łódzkiego. Aby w niej pobiec, zjeżdżają się sportowcy z różnych stron kraju, a nawet zagraniczni goście m.in. z miast partnerskich.

 

– Mam nadzieję, że w listopadzie będziemy mogli gościć tak imponującą liczbę biegaczy jak w latach poprzednich. To dobra okazja, aby zamknąć biegowy sezon na tym dystansie – mówi Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu, które wspólnie z miastem i Bełchatowskim Klubem Lekkoatletycznym organizuje to wydarzenie.

 

Zawodnicy, którzy chcieliby wystartować w Piętnastce, mają jeszcze szansę. Zapisy bowiem wciąż trwają. Lista zamknie się 15 listopada, chyba że wcześniej wyczerpie się limit miejsc, który w tym roku wynosi 1250 osób. Aby się zarejestrować, trzeba wejść na www.timerecords.pl, a później uiścić opłatę startową. Jeśli zostaną wolne miejsca, będzie się też można zapisać osobiście w biurze zawodów, ale wyłącznie dzień przed startem, czyli 23 listopada.

 

Jak sama nazwa wskazuje, biegacze zmierzą się z 15-kilometrowym dystansem. Trasa – z atestem PZLA – tradycyjnie będzie prowadzić ulicami miasta, m.in. Dąbrowskiego, Czyżewskiego, Sienkiewicza czy Okrzei. Kierowcy muszą się więc liczyć z utrudnieniami w ruchu i czasowymi objazdami. Na tych, którzy ukończą bieg, będzie czekać pamiątkowy medal, a na najlepszych puchary i nagrody pieniężne. W tym roku ich pula wyniesie dokładnie 9,2 tys. zł, jest więc o co walczyć. Tradycyjnie swoją kategorię będą mieć bełchatowianie. Osobna klasyfikacja będzie też czekać na poszczególne grupy wiekowe oraz specjalna kategoria „Polska”.

 

Dodatkowe szczegóły wraz z regulaminem Bełchatowskiej Piętnastki można znaleźć na www.mcs.belchatow.pl.

 

AD-A

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl