Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Utrudnień w ruchu można spodziewać się między 11:30 a 14:00Utrudnień w ruchu można spodziewać się między godz. 11:30 a 14:00

 

Już w najbliższą niedzielę, 20 listopada, wystartuje Bełchatowska Piętnastka. To sztandarowe miejskie wydarzenie, które wspólnie z prezydent Mariolą Czechowską organizują Miejskie Centrum Sportu oraz Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny. Na linii startu stanie blisko 700 biegaczy. Trasa biegu prowadzić będzie ulicami w centrum miasta, stąd kierowcy mogą spodziewać się czasowych utrudnień. Inaczej pojadą także emzetki linii nr 2, 3 i 10.


Przed nami największe wydarzenie w miejskim kalendarzu imprez sportowych. Mowa o Bełchatowskiej Piętnastce. W jej jubileuszowej, dwudziestej piątej już odsłonie wystartuje 700 biegaczy z całej Polski i Europy - do naszego miasta przyjadą miłośnicy biegania z Czech, Węgier, Szwajcarii i Norwegii. Zawodnicy do pokonania będą mieć wybrany przez siebie dystans: 15 lub 5 km. Jak informuje Miejskie Centrum Sportu, tegoroczna, zmieniona trasa, masprzyjać osiągnięciu rekordów życiowych.

 

Ze względu na organizację Piętnastki, w najbliższą niedzielę, 20 listopada, na kilku ulicach kierowcy pojadą nieco inaczej. Czasowe utrudnienia, między godz. 11:30 a 14:00, mogą wystąpić na ulicach: Dąbrowskiego, 1 Maja, Staszica, Olsztyńskiej, Kujawskiej, Kaliskiej, Łowickiej, Chełmińskiej, Słonecznej i Sienkiewicza. Na większości wymienionych ulic obowiązywać będzie ruch wahadłowy, kilka zostanie natomiast czasowo zamkniętych. Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi zarówno na biegaczy, jak i kierujących ruchem.

 

W związku z wprowadzeniem czasowej zmiany organizacji ruchu, zmienią się także kursy kilku linii emzetek. I tak:

 

Linia nr 2

  • kierunek Rynek Grocholski – Szpital: zmieni się trasa kursów z godz. 11:15, 13:00 i 14:25. Do ul. 1 Maja autobusy pojadą trasą wg rozkładu, a następnie skręcą w Kwiatową, Okrzei, 1 Maja, Kościuszki, Bawełnianą i Piłsudskiego, gdzie powrócą na swoją tradycyjną trasę;
  • kierunek Szpital – Rynek Grocholski: emzetki z godzin 11:55 i 13:35 dojadą do ul. Piłsudskiego, a następnie pojadą Kwiatową, 1 Maja, i powrócą na swoją trasę.

 

Linie nr 3 i 10

  • kursy z Rynku Grocholskiego w kierunku ulicy Lipowej dla linii numer 3 z godzin 12:15 i 14:10 i kurs z ul. Budryka w kierunku ul. Przemysłowej dla linii numer 10 z godziny 13:20: autobusy z ul. Węglowej skręcą w Staszica, następnie w Okrzei, 1 Maja, Kościuszki, Bawełnianą i Piłsudskiego, a dalej wg rozkładu;
  • kurs z ulicy Lipowej w kierunku Rynku Grocholskiego dla linii numer 3 z godziny 13:12 i kursy z ulicy Przemysłowej w kierunku ulicy Budryka dla linii numer 10 z godzin 12:16 i 14:11: od ul. Kwiatowej autobusy pojadą ul. Okrzei i Staszica, dalsza część trasy wg obowiązującego rozkładu.

 


Więcej informacji na temat biegu oraz zmian w organizacji ruchu znaleźć można na stronie Miejskiego Centrum Sportu.

 

AP

 

Trasa 25. Biegu Ulicznego Bełchatowska PiętnastkaTrasa 25. Biegu Ulicznego Bełchatowska Piętnastka

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl