Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportWrócili z tytułami mistrzów kraju

Wrócili z tytułami mistrzów kraju

Zawodnicy z bełchatowskiego klubu Nordic Walking powrócili z ze złotymi medalami z III Mistrzostw Polski w Ultramaratonie. Dwoje naszych reprezentantów wystartowało w sztafetach. Tytuły mistrzowskie wywalczyli: Agnieszka Krawętek i Krzysztof Marczak.

Ta dyscyplina cieszy się coraz większym uznaniem, a grono  trenujących osób systematycznie się powiększa. Popularyzacji Nordic Walking służą sukcesy, a tych bełchatowskim zawodnikom nie można odmówić.

25 września 2021 r. w Lublińcu odbyły się III Mistrzostwa Polski w Ultramaratonie Nordic Walking. Startujący rywalizowali indywidualnie na dystansie 56 km oraz w sztafetach 4 x 14 km. Limit czasowy wynosił 10 h.

W sztafecie mieszanej na drugiej zmianie z trasą zmierzył się reprezentant Bełchatowa Krzysztof Marczak. Wraz z Małgorzatą Kubiszyn, Radosławem Niepokój  i Erwiną Wilusz z łącznym czasem 6:13:23 wywalczył Mistrzostwo Polski. Zawodnicy w sztafecie musieli pokonać 2 pętle po 7 km każda. Nad drugą na mecie drużyną zwycięski skład wypracował ponad trzyminutową przewagę.

Mistrzowski tytuł również w rywalizacji sztafet kobiecych wywalczyła bełchatowianka Agnieszka Krawętek. W zwycięskim składzie oprócz naszej reprezentantki rywalizowały również Renata Jachimowicz, Hanna Krajewska i Małgorzata Szymska. Czas, w jakim panie pokonały 56 km to 6:33:04. Przewaga nad drugim na mecie składem wyniosła również ponad 3 minuty.

Każdy, kto ukończył dystans zarówno indywidualnie jak i w sztafecie otrzymał pamiątkowy medal oraz statuetkę. Zawody rozegrano w kategoriach mężczyźni, kobiety, OPEN oraz sztafety mieszane, męskie i kobiece.

Organizatorem zawodów był Nordic Walking Lubliniec, Starostwo Powiatowe Lubliniec, Nadleśnictwo Lubliniec, Polskie Zrzeszenie Sędziów Nordic Walking oraz Hotel Zamek Lubliniec.