Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Aleksandra Gaworska brązową medalistką Halowych Mistrzostw Europy/ fot. Tomasz Kasjaniuk / PZLA.plAleksandra Gaworska brązową medalistką Halowych Mistrzostw Europy/ fot. Tomasz Kasjaniuk / PZLA.pl

 

Bełchatowianka Aleksandra Gaworska została brązową medalistką Halowych Mistrzostw Europy, które w niedzielę zakończyły się w Toruniu. Wychowanka Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego sięgnęła po medal w sztafecie 4x400m kobiet. Gratulujemy kolejnego sukcesu. 

 

Finałowy bieg kobiecej sztafety 4x400m był ostatnią konkurencją odbywających się od czwartku w Toruniu Halowych Mistrzostw Europy. Niespełna 26-letnia Aleksandra Gaworska pobiegła na ostatniej zmianie. Na medalową pozycję sztafetę Polek wyprowadziły Natalia Kaczmarek, Małgorzata Hołub-Kowalik i Kornelia Lisiewicz. Urodzona w Bełchatowie Ola Gaworska musiała odeprzeć atak goniących ją rywalek z Włoch i Ukrainy, by dobiec do mety na trzecim miejscu. Ze swojego zadania wywiązała się znakomicie.

 

W składzie sztafety na finałowy bieg bełchatowianka zastąpiła najlepszą polską biegaczkę na 400m Justynę Święty-Ersetic, która w sobotę w Toruniu sięgnęła po srebrny medal indywidualnie, ale na rozgrzewce przed niedzielną sztafetą doznała urazu i nie mogła wystąpić.

 

Nie pierwszy już raz Aleksandra Gaworska spisała się znakomicie w decydującym biegu. W 2017 roku także pobiegła w finale sztafety 4x400m, która w Londynie zdobyła historyczny dla Polski brązowy medal mistrzostw świata. Pół roku później, w marcu 2018 roku sztafeta Polek z Aleksandrą Gaworską w składzie wywalczyła srebrny medal halowych mistrzostw świata w Birmingham.

 

Urodzona w 1995 roku w Bełchatowie Aleksandra Gaworska sportową karierę zaczynała pod okiem trenera Dariusza Rybarczyka w Bełchatowskim Klubie Lekkoatletycznym. Obecnie reprezentuje barwy KS AZS AWF Kraków.

 

MW

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl