Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 W Bełchatowie zmierzyli się czołowi europejscy zawodnicy nordic walkingW Bełchatowie zmierzyli się czołowi europejscy zawodnicy nordic walking

 

Blisko 400 zawodników z czterech krajów zmierzyło się w bełchatowskiej odsłonie Pucharu Świata Nordic Walking. Zawodnicy – zarówno zawodowcy, jak i amatorzy - rywalizowali na trzech dystansach: 5, 10 i 21 kilometrów.


W miniony weekend Bełchatów był gospodarzem drugiego etapu Pucharu Świata Nordic Walking 2022. Do Bełchatowa przyjechało blisko 400 sportowców z Polski, Ukrainy, Słowacji i Niemiec.


- Po raz pierwszy impreza tak wysokiej rangi w tej coraz bardziej popularnej dyscyplinie sportu zawitała do naszego miasta i bardzo się z tego powodu cieszymy. To wspaniała promocja Bełchatowa, już nie tylko poza granicami województwa, ale także kraju. Przez dwa dni cały świat związany z nordic walking będzie patrzyć właśnie na Bełchatów – mówił podczas uroczystej inauguracji zawodów wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański.


Imprezę uroczyście otwarto w piątek, 26 sierpnia. Na płytę hali Energia wprowadzono flagi, odegrano hymn, zaprzysiężono sędziów, a zawodnicy złożyli ślubowanie. – Jest to dla Miejskiego Centrum Sportu, ogromny zaszczyt, że w naszym obiekcie, który na co dzień służy mistrzom siatkarskim, możemy gościć najlepszych zawodników nordic walking. Mam również nadzieję, że dzięki temu zainteresowanie właśnie tą dyscypliną sportu będzie w naszym mieście coraz większe – mówił po ceremonii Paweł Woźniak, dyrektor MCS w Bełchatowie. – Mam nadzieję, że w kolejnych latach impreza ponownie zawita do nas. Jako Klub Sportowy Nordic Walking Bełchatów dołożyliśmy wszelkich starań, by tak właśnie było. Wszystko zależy, jak bełchatowskie zawody oceni ogólnoświatowa federacja ONWF. Mogę powiedzieć, że wspólnie z naszymi partnerami przygotowaliśmy ciekawą i urozmaiconą trasę, zadbaliśmy także o wysoki sportowy poziom – mówił prezes Klubu Sportowego Nordic Walking Bełchatów Krzysztof Marczak.


Sportowa rywalizacja toczyła się w sobotę, 27 sierpnia. Zawodnicy do pokonania mieli jeden z trzech dystansów – 5, 10 i 21 km. Trasy wiodły terenami PCS-u i bełchatowskiego nadleśnictwa. Klasyfikacja prowadzona była natomiast w kilku kategoriach: Open, osób z niepełnosprawnościami na 5 km, rodzinna oraz drużynowa. Przyznano również nagrody dla sportowców prezentujących najlepszą technikę Nordic Walking. Dokładne wyniki znajdują się na stronie dedykowanej tegorocznemu Pucharowi Świata Nordic Cup 2022 - nordicwalkingworldcup.com.

 

>>> Zobacz fotogalerię: Nordic Walking World Cup Bełchatów 2022 cz.1

>>> Zobacz fotogalerię: Nordic Walking World Cup Bełchatów 2022 cz.2

>>> Zobacz fotogalerię: Nordic Walking World Cup Bełchatów 2022 cz.3


Każdy zawodnik, który ukończył swój dystans otrzymał medal finishera, który zaprojektowany został specjalnie na bełchatowski etap rozgrywek i nawiązuwał do górniczych tradycji naszego regionu. Zwycięzcy kategorii Open oraz poszczególnych kategorii wiekowych otrzymali dodatkowo puchary oraz nagrody rzeczowe. Wszystkim zawodnikom gratulujemy fantastycznych wyników i dziękujemy za moc sportowych emocji i wrażeń.

 

AP

 

Zawodników w hali Energia powitał m.in. wiceprezydent Łukasz PolitańskiZawodników w hali Energia powitał m.in. wiceprezydent Łukasz Politański

 

Zawodnicy rywalizowali na trzech dystansachZawodnicy rywalizowali na trzech dystansach

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl