Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Inauguracja Olimpiady odbyła się w hali Energia, gdzie na co dzień swoje mecze rozgrywają siatkarze Skry Bełchatów Inauguracja Olimpiady odbyła się w hali Energia, gdzie na co dzień swoje mecze rozgrywają siatkarze Skry Bełchatów

 

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w piłce siatkowej mężczyzn oficjalnie otwarta. Przez trzy dni, na dwóch bełchatowskich halach o miano najlepszej drużyny w kraju będą walczyć reprezentacje wszystkich 16 województw. Dobrej energii, wielu sukcesów i zdrowej, sportowej rywalizacji życzyła zawodnikom prezydent Mariola Czechowska.

 

 

Województwo Łódzkie jest gospodarzem i organizatorem tegorocznej – XXVII już Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Młodzi zawodnicy będą rywalizować w 18 sportach halowych. Wśród nich m.in. piłka siatkowa, tenis stołowy, boks, piłka ręczna, szermierka czy zapasy. Marszałek Grzegorz Schreiber zdecydował, że Bełchatów ze względu na tradycję i sukcesy sportowe, będzie doskonałą areną zmagań w piłkę siatkową mężczyzn. Przez trzy najbliższe dni – do 23 czerwca Bełchatów będzie gościć reprezentacje wszystkich 16 województw. Mecze będą rozgrywane na dwóch bełchatowskich halach: widowiskowo-sportowej oraz Energii, gdzie na co dzień grają i trenują siatkarze Skry Bełchatów.

 

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Łódzkie 2021 wystartowała w poniedziałek, 21 czerwca. Sportowcy, trenerzy, sędziowie, a także zaproszeni goście wzięli udział w przemarszu z Hali Widowiskowo-Sportowej do Hali Energia, gdzie odbyło się oficjalne otwarcie zawodów.

 

- Sport, jak mało która aktywność życiowa, kształtuje w sposób wyjątkowy charakter. Nie ma wątpliwości, że sport – szczególnie w tak młodym wieku – jest drabiną nie tylko do wielu sukcesów sportowych, ale sukcesu życiowego – powiedział podczas inauguracji olimpiady Zbigniew Ziemba, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego. - Życzę wszystkim, którzy podejmą rywalizację, aby stanęli na wyżynach swoich umiejętności. Nie ma wątpliwości, że każdy kto podejmuje wyzwanie, ma moralne prawo czuć się zwycięzcą – mówił marszałek Zbigniew Zięba.

 

Jak najlepszych wyników życzyła młodym sportowcom także prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska. – Witam w Bełchatowie – siatkarskiej stolicy Polski. To dla nas zaszczyt, że możemy Was gościć w naszym mieście. Miejsce inauguracji nie jest przypadkowe. To właśnie w tu w hali Energia trenuje i rozgrywa swoje mecze najbardziej utytułowany polski zespół w piłce siatkowej – Skra Bełchatów, która jest dumą i sportową wizytówką naszego miasta. Znajdujemy się w hali o nazwie Energia. Dlatego wszystkim zawodnikom życzę dobrej energii, dobrych emocji, wielu sukcesów i zdrowej, sportowej rywalizacji. Powodzenia! – powiedziała podczas otwarcia Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży prezydent Mariola Czechowska.

 

W olimpijskich rozgrywkach nie zabraknie bełchatowskiego akcentu. W składzie reprezentacji województwa łódzkiego jest Krzysztof Pietruszewski, który na co dzień trenuje w EKS – Skra Bełchatów.

 

Ceremonia zakończenia i wręczenia medali zaplanowana jest na środę, 23 czerwca około godz. 12:00.

 

ADA

 

Udanej, sportowej rywalizacji życzyła zawodnikom prezydent Mariola Czechowska Udanej, sportowej rywalizacji życzyła zawodnikom prezydent Mariola Czechowska

Mecz otwarcia pomiędzy województwem łódzkim, a lubelskimMecz otwarcia pomiędzy województwem łódzkim, a lubelskim

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl