joombig banner rotation images

Menu

Turniej siatkonogi, piłki nożnej, tenisa ziemnego oraz mistrzostwa w wyciskaniu sztangi – sprawdź, jakie jeszcze atrakcje na ferie przygotowało dla dzieci i młodzieży Bełchatowskie Towarzystwo Sportowe „AS”, wsparło zaś Miasto.


Już 28 stycznia bełchatowska Hala Energia stanie się miejscem rozgrywek piłkarskich. Wszystko za sprawą „Halowego Turnieju Piłki Nożnej”. W zawodach może wystartować każdy bełchatowianin. Turniej skierowany jest bowiem do wszystkich amatorów tego sportu – zarówno młodzieży, jak i dorosłych. Aby wziąć w nim udział wystarczy skompletować kilkuosobową drużynę i zgłosić chęć udziału. Zapisy przyjmowane są w dwojaki sposób: elektronicznie – pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście w dniu turnieju - 28 stycznia, do godz. 15:30. Start rozgrywek planowany jest na godz. 16:00. Karta zgłoszeniowa oraz wszystkie dodatkowe szczegóły dostępne w Regulaminie poniżej. Można je także znaleźć na stronie www.btsas.pl.

Swój turniej będą mieć także amatorzy ćwiczeń. 29 stycznia na Hali Energia wystartują „Mistrzostwa Bełchatowa w wyciskaniu sztangi leżąc”. Swoich sił w tej konkurencji mogą sprawdzić gimnazjaliści oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Zawody mają się odbyć w kilku kategoriach do 63 kg, 67,5 kg, 74 kg oraz do 82 i powyżej 82 kg w przypadku gimnazjalistów lub do 90 kg i powyżej 90 kg w kategorii starszej. Podział na kategorie może jednak ulec zmianie – będzie on dostosowany do ilości zgłoszeń. Zapisy będą przyjmowane w dniu zawodów w godz. 9:00-9:45. Sam turniej rozpocznie się o godz. 10:00. Jego zakończenie planowane jest na godz. 14:00. Warto dodać, że dla najlepszych sportowców przewidziane są pamiątkowe statuetki.

Hale Energia będzie także gospodarzem „Otwartego Turnieju Tenisa Ziemnego BTS „AS”. W tym przypadku do udziału w zawodach organizatorzy zapraszają dzieci i młodzież. Dla amatorów tenisa przygotowano rozgrywki w trzech kategoriach: do lat 8, do lat 10 i do lat 18. Bełchatowianie, którzy chcieliby wystartować w turnieju mogą się zapisać w dniu zawodów – 31 stycznia, do godz. 8:30. W tym przypadku należy uiścić wpisowe w wysokości 20 zł. Osoby niepełnoletnie będą także musiały okazać pisemną zgodę rodzica lub opiekuna na udział w rozgrywkach. Start zawodów o godz. 9:00. Więcej szczegółów można znaleźć na www.btsas.pl.

Ferie z BTS „AS” na Hali Energia zakończy „Otwarty Turniej Futnet”. Siatkonoga, o której mowa jest połączeniem różnych elementów z trzech popularnych gier: siatkówki, tenisa i piłki nożnej. Jej głównym celem jest odbijanie piłki pomiędzy dwiema drużynami ponad siatką umieszczoną na wysokości 1,1 metra nad ziemią. Odbicia można wykonywać każdą częścią ciała oprócz rąk. Futnet w Polsce zdobywa coraz więcej fanów. Gra przywędrowała także do Bełchatowa. Do udziału w zawodach BTS „AS” zaprasza wszystkich chętnych – zarówno osoby znające i grające w siatkonogę, jak i tych, którzy dopiero chcieliby poznać ten sport. Aby wziąć udział w turnieju wystarczy skompletować trzyosobowy zespół i zgłosić chęć udziału. Zapisy będą przyjmowane do 1 lutego, do godz. 10:00. Turniej odbędzie się

2 lutego. Początek o godz. 9:00. Dodatkowe szczegóły umieszczone są na stronie Bełchatowskiego Towarzystwa Sportowego „AS” - www.btsas.pl.


Warto także przypomnieć, że przez całe ferie na „Energii” swoje mecze będą rozgrywali siatkarze ze Skry Bełchatów. Pierwsze spotkanie - Puchar CEV: PGE Skra Bełchatów – Generali Unterhaching już 23 stycznia, początek o godz. 18:00. Kolejne spotkania zaplanowane są na 26 stycznia (Plusliga: PGE Skra Bełchatów – ZAKSA Kędzierzyn – Koźle, godz. 14:45) i 1 lutego (Plusliga: PGE Skra Bełchatów – Transfer Bydgoszcz). Zapraszamy do kibicowania!
 

 

Zamieścił: TK
Autor: AD-A
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020